a
  • Haberyum
  • Bursa
  • “Dualarımız sel olup, deprem ateşini söndürsün”

“Dualarımız sel olup, deprem ateşini söndürsün”

Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Miraç Kandili sebebi ile bir ileti yayınladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Miraç Kandili nedeni ile yayınladığı iletide yüzyılın afeti ile yüz yüze olduğumuz bugünlerde bütün kalplerin, bütün uzanan ellerin zelzele felaketinden etkilenen vatandaşlarımızla birlikte olduğunu belirtti.

10 vilayetimizi etkileyen zelzelede Türkiye’nin tek yürek olarak kutsal bir dayanışma içinde olduğunu tabir eden Lider Büyükakın iletisine şu formda devam etti ” Bu gece Miraç Kandili aydınlığını fırsat bilerek, sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara şifa, ailelerimize sabır dualarını eksik etmeyelim. Dualarımızda dökülen yaşlar, sel olup sarsıntıyla alev alan gönüllerin tekrardan yeşermesi için söndürmeye vesile olsun. “Müminler Fakat Kardeştirler” ayetindeki ulvi tavsiyeyi bir sefer daha düşünerek birlik ve beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma, hürmet ve sevgi hislerimizi daha da pekiştirelim.

Bugüne kadar birçok badireleri eşi görülmemiş devlet-millet dayanışmasıyla geride bırakmış bir ülke olarak, inşallah sarsıntı felaketinin yol açtığı yıkımın da üstesinden geleceğiz. Miraç kandilimiz mübarek olsun.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Depremden Kurtulan Ege’nin Hayvan Sevgesi