a

Donald Trump’a benzetilen dev kayaya yoğun ilgi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Silifke ilçesine 6 kilometre uzaklıktaki Büdeğirmeni Mahallesi’nde sarp yamaçta bulunan dev kaya kesimi, görüntüsüyle kişisi andırıyor. Vatandaşlar, uzaktan bakıldığında ABD Başkanı Donald Trump’a benzettikleri kayanın fotoğraflarını çekip, toplumsal medya hesaplarından paylaşıyor. Yoğun ilgi gören kayayı görmek isteyenler mahalleye geliyor.

Nahiyeye gitmek isteyenlerin kendilerinden yol tanımı aldıklarını belirten Bükdeğirmeni Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya, “Geçenlerde bir fotoğrafını çektim. Baktık ABD Başkanı Trump’a benziyor. Bunun üzerine paylaştım. Görenler buraya gelerek bu tabiat güzelliği ile fotoğraf çektiriyor” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Seyhan Kaya ise mahallenin bulunduğu vadinin hoşluğunun Trump’ı andıran kaya nedeniyle daha fazla ilgi görmeye başladığını belirterek, “Kayanın Trump’a benzemesini keşfettikten sonra arkadaşlarla toplumsal medya da paylaşarak vatandaşlarımızın görselliğine sunduk. Büyük bir ilgi gördü” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Manisa’da 800 yıllık tarihi kale yıllara meydan okuyor