a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Deyrizor’da Arap aşiretleri ile terör örgütü PKK/YPG arasında çatışma

Deyrizor’da Arap aşiretleri ile terör örgütü PKK/YPG arasında çatışma

Suriye’nin doğusunda yer alan Deyrizor kentinde Arap aşiretleri ile terör örgütü PKK/YPG arasında çatışma çıktı. Çatışmalarda 12 kasabanın PKK/YPG’den kurtarıldığı belirtildi.

Deyrizor kentinde Arap aşiretleri ile terör örgütü PKK/YPG’nin bazı köy ve kasabalarda çatıştığı bildirildi. Arap aşiretlerinin desteğiyle 12 kasabanın PKK/YPG’den kurtarıldığı ve 40’tan fazla bölgede terör örgütü PKK/YPG’yi püskürtmek için çatışmaların sürdüğü belirtildi. Deyrizor’da yer alan El-Ziban kasabasındaki aşiret mensuplarının terör örgütü PKK/YPG’ye karşı genel seferberlik ilan ettiği açıklandı.

İdlib kenti ve Halep’in batı kırsalındaki bazı bölgelerde çatışmaların başladığı ve Arap aşiretlerinin terör örgütü PKK/YPG ile çatışmak için Münbiç’in cephelerine doğru yöneldiği ifade ediliyor.

Çatışmaların önemli Arap aşireti liderlerinden birinin terör örgütü PKK/YPG’ye ait genel merkez binasında alıkonmasının ardından başladığı ve PKK’nın, aşiretin gençlerini savaşmaya zorladığı gerekçesiyle çıktığı belirtiliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Taylandlı darbe lideri Prayut Chan-o-cha hükümet konağına veda etti