a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Depremzede Çocuklar Zeytin Ağaçlarına İlk Can Suyunu Verdi

Depremzede Çocuklar Zeytin Ağaçlarına İlk Can Suyunu Verdi

Beylikdüzü Belediyesi’nin Beylikdüzü Kaymakamlığı iş birliğiyle Hatay’da kurduğu çadır kentte peyzaj düzenlemeleri de başladı. Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 50 adet zeytin ağacının birinci etapta 10 adedinin dikimi çadır kentte yaşayan çocuklarla birlikte gerçekleştirildi. Zeytin ağaçlarının dikileceği alana Dayanışma ve Dostluk Parkı ismi vereceklerini belirten Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Diktiğimiz zeytin ağaçları hayatı ve umutları filizlendirecek; çocuklara ve afetzedelere nefes olacak” dedi.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük sarsıntının akabinde Beylikdüzü Kaymakamlığı iş birliğiyle Hatay’da tam donanımlı bir çadır kent kuran Beylikdüzü Belediyesi, alanın peyzaj düzenlemelerine başladı. Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 50 adet zeytin ağacının birinci etapta10 adedinin dikimi, çadır kentte yaşayan çocuklar tarafından yapıldı. Zeytin ağaçlarına birinci can suyunu veren afetzede çocuklar epey heyecanlı ve keyifli anlar yaşadı. Dayanışma ve Dostluk Parkı ismi verilecek alanda ağaç dikiminin yanı sıra gerekli peyzaj düzenlemeleri de belediye grupları tarafından hummalı bir formda gerçekleştiriliyor.

Çalık: Diktiğimiz zeytin ağaçları ömrü ve umutları filizlendirecek

İlk etapta 10 adet zeytin ağacının çadır kentte toprakla buluştuğunu söz eden Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Adaletin, sıhhatin, bilgeliğin, barışın ve tekrar doğuşun simgesi olan, farklı birçok kültürde kutsal kabul edilen zeytin ağaçları Hatay İskenderun’da bulunan çadır kentte hayat buluyor. Beylikdüzü Belediyesi olarak tabiata ve canlılara her manada kıymet veriyoruz. Dayanışma ve Dostluk Parkı ismi vereceğimiz alanda en bedelli ve manalı ağaçlardan biri olan zeytin ağaçlarını toprakla buluşturduk. Diktiğimiz zeytin ağaçları ömrü ve umutları filizlendirecek; çocuklara ve afetzedelere nefes olacak” halinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İzmir Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde konteyner üretiyor