a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Depremzede çiftçiler için yem yardım kampanyası başlatıldı

Depremzede çiftçiler için yem yardım kampanyası başlatıldı

Kandıra Belediyesi ve Ziraat Odası depremzede çiftçilerin hayvanları için yem yardım kampanyası başlattı ve kepek yüklü birinci yardım tırı Hatay’a gönderildi.

Kandıra Belediyesi ve Kandıra Ziraat Odası uyumunda sarsıntı bölgesinde bulunan hayvanların yem muhtaçlığını gidermek için ilçede yardım kampanyası başlatıldı.  Düzenlenen yem yardım kampanyası kapsamında 600 çuval kepek yüklü birinci tır Hatay zelzele bölgesine gönderildi. 

Alınan bilgilere nazaran Uyum misyonu için yaklaşık bir haftadır Hatay’da bulunan Kandıra Belediye Lideri Adnan Turan, Hatay’ın Defne ilçesinde 27 köyde depremzedelerin muhtaçlıklarını ve taleplerini tespit çalışması yaptığı sırada depremzede çiftçilerden gelen yem talebi üzerine yem yardım kampanyası başlatıldı.

Deprem sonrası yem satış noktaları ve yem fabrikalarının tam olarak faaliyet gösteremediği sarsıntı bölgesinde hayvanlar için yem muhtaçlığını karşılamak, güç durumda kalan depremzede çiftçilerin hayvanlarını yok kıymetine satmasının önüne geçmek ve hayvancılık faaliyetlerini desteklemek maksadıyla başlatılan yem yardım kampanyası için Lider Turan toplumsal medya üzerinden açıklama yaptı.

Başkan Turan Şunları kaydetti:

‘’Depremzede çiftçimiz hayvanını yok kıymetine satmasın! Fırsatçıların ellerine düşmesinler! Sarsıntı bölgesindeki yem konusunda zahmet yaşayan çiftçilerimiz bizlerden takviye bekliyor. Yardım yapmak isteyenler Kandıra Ziraat Odamızdan  ve Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğümüzden dayanak alabilirler..’’
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkan Bilgin Depremzedeleri Yalnız Bırakmıyor…