a

Deprem bölgesine yardım için koştular

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Nilüfer Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasına Bursalılar’ın dayanağı artarak devam ediyor. Zelzele bölgesine şimdiye kadar yardım gereci dolu 80 TIR yollayan Nilüfer Belediyesi, ayrıyeten 2 ambulansla 5 sıhhat işçisini de çalışmalara dayanak vermeleri için Elbistan’a yolladı.

Türkiye’de 10 ili vuran sarsıntı, bütün ülkeyi yasa boğarken, herkes depremzedelere yardım için seferber oldu. Nilüfer Belediyesi de bütün imkanları ile zelzele bölgesine dayanak olmak için bütün imkanları ile çalışıyor. Başlatılan yardım kampanyası da günlerdir ağır dayanak alıyor. Vatandaşlar depremzedelerin gereksinim duyduğu gereçleri Nilüfer Belediyesi vasıtasıyla bölgeye ulaştırıyor.

Nilüfer Belediyesi’nin Alaaddinbey ek hizmet binası ve İhsaniye Mahallesi’nde yer alan Zabıta Müdürlüğü’ndeki iki toplama noktasına üçüncü bir nokta eklendi. Üçevler Spor Tesisleri’nde oluşturulan üçüncü toplama noktasında da kısa müddette binlerce koli toplandı. Vatandaşlar bu noktalara muhtaçlık duyulan materyalleri taşımaya devam ediyor. Getirilen yardım gereçleri ortasında çocukların zelzele bölgesindeki yaşıtlarına yolladıkları oyuncaklar ve notları dikkat çekiyor.

 

Çalışmaları aralıksız sürdüren Nilüfer Belediyesi, vatandaşlardan yardım materyali olarak yalnızca kuru besin, bisküvi, konserve besin ve içme suyu getirmelerini istedi. 3 toplama noktasına getirilen bu gereçler kolilere konularak TIR’lara yükleniyor. Nilüfer Belediyesi’nin sürdürdüğü kampanyada şimdiye kadar 80 TIR bölgeye yollandı. Gelen yardımlar bölgeye sevk edilmeye devam edecek.

 

Nilüfer Belediyesi ayrıyeten gelen talep üzerine Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine 2 ambulans ile 5 sıhhat işçisini de yolladı. 2 ambulans ve sıhhat çalışanını Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet “Yolunuz açık olsun” diyerek Halk Meskeni önünden uğurladı.  Nilüfer Belediyesi ayrıyeten 3 otobüs ve 3 minibüsü bölgeye gitmek isteyen kurtarma grupları ve gönüllülere tahsis ederken, 2 kepçe ve 2 kamyonu da zelzele bölgesindeki çalışmalarda yer almaları için yolladı.

Deprem bölgesinde arama kurtarma dayanağı veren Nilüfer Arama Kurtarma grubu de çalışmalarını sürdürüyor. Canla başla çalışan grup, şimdiye kadar 6 afetzedeyi kurtararak hayata tutunmalarına takviye oldu. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkan Tokat, afet bölgesinden bilgi aktarmaya devam ediyor…