a

Deprem bölgesine 1.590 çuval yem gönderildi

Kandıra Belediyesi öncülüğünde düzenlenen depremzede çiftçilere yardım kampanyası tüm süratiyle sürüyor.

Koordinasyon vazifesi için Hatay’da bulunan Kandıra Belediye Lideri Adnan Turan’ın, Hatay’ın Defne ilçesinde 27 köyde depremzedelerin gereksinimlerini ve taleplerini tespit çalışması yaptığı sırada depremzede çiftçilerden gelen yem talebi üzerine başlatılan yem yardım kampanyası tüm süratiyle sürüyor.

Kandıra Belediyesi öncülüğünde Ziraat Odası ve akabinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de dahil olduğu sarsıntı bölgesinde bulunan hayvanların yem muhtaçlığını gidermek için başlatılan yem yardım kampanyasında 4’üncü tır depremzedelere ulaştırıldı.

Düzenlenen yem yardım kampanyası kapsamında bu güne kadar 705 çuval besi yemi, 44 çuval mısır özü, 773 çuval kepek, 10 çuval buzağı yemi, 58 çuval karışık yem olmak üzere toplamda 1.590 çuval yem Hatay Defne zelzele bölgesine ulaştırıldı.

Deprem sonrası yem satış noktaları ve yem fabrikalarının tam olarak faaliyet gösteremediği zelzele bölgesinde hayvanlar için yem gereksinimini karşılamak, güç durumda kalan depremzede çiftçilerin hayvanlarını yok kıymetine satmasının önüne geçmek ve hayvancılık faaliyetlerini desteklemek emeliyle başlatılmış, gelen birinci yardım tırları Hatay Defne ilçesinde şahsen Lider Turan’ın uyumunda köylülere dağıtılmıştı.

Bu gün de hayırsever vatandaşlar ve muhtarların katkılarıyla toplanan 600 balya saman sarsıntı bölgesine gönderilmek üzere tıra yüklendi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Keçiören Belediyesi Odun Sobası ve Battaniyeleri Yola Çıkardı