a

Denetimli çalışanlar kamuda görev almaya başladı

Manisa’da, Covid 19 tedbirleri dahilinde ara verilen kamu yararına ücretsiz çalışma yükümlülüklerine 31 Temmuz itibariyle izin sürecinin sona ermesinin ardından yeniden başlandı. Günde 80 yükümlü her kurumda 4’er saat olmak üzere toplam 320 saat çalışarak işgücüne katkı sağlıyor.

Yükümlünün ücretsiz olarak kamu kurumu veya kamu yararına hizmet veren bir kuruluşta, kurumun yürütmekte olduğu hizmete yardımcı işlerde çalıştırılarak toplumsal katılım ile yükümlünün iyileştirilmesini hedefleyen ve kamu düzeninin sağlanmasını esas alan bir yükümlülük olan kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırma yükümlülüğüyle yükümlünün kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanması, başkalarının haklarına saygı göstermesi, zamanı planlaması, bir meslek edinerek kendi işini kurması veya bir iş edinmesi sağlanıyor.

Manisa’da Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün yetkili olduğu Şehzadeler, Yunusemre ve Saruhanlı ilçelerinde kamuya yararlı çalışma yükümlülüğü belirlenen yükümlüler cezalarının belli bir kısmını toplum içinde geçirirken, temizlik, genel idare hizmetleri, bakım onarım ve çevre düzenlemesi iş kollarında kamunun ihtiyaç duyduğu işgücüne katkı sağlıyor. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün denetim ve takibi altında gerçekleştirilen kamu hizmetinde günde 80 yükümlü her kurumda 4’er saat olmak üzere toplam 320 saat çalışıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

4 kilo esrar ele geçirildi, 2 şüpheli tutuklandı