a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan ‘elektrik faturalarına düzenleme’ açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan ‘elektrik faturalarına düzenleme’ açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, elektrik fiyatlarında yaşanan artışa yönelik yeni bir düzenleme yapılabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, elektrik fiyatlarında yaşanan artışa yönelik yeni bir düzenleme yapılabileceğini söyledi. Elektrikle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerekli talimatları verdiğini belirten Kalın, “Bununla ilgili neticeleri inşallah yakın zamanda göreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, A Haber’de yayınlanan “Sebep Sonuç” programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Elektrik faturalarıyla ilgili vatandaşların şikayetlerinin olduğu hatırlatılan Sözcü Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın millete son hitabında bu konuya ilişkin düzenleme yapılacağını açıkladığını anımsattı.

Kullanılan kilovat saat kotasının 150’den 210’a çıkartılmak suretiyle nispi de olsa bir rahatlamanın olacağını aktaran Kalın, “Cumhurbaşkanımız talimatlarını verdi, süreci yakından takip ediyor. Burada temel ilke vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyecek adımları ivedi şekilde atmak. Neticelerini yakın zamanda göreceğiz. Vatandaşın yükünü hafifletecek yeni adımlar atılacak” dedi.

“DOKTORLARIN ÖNGÖRÜSÜ BİRKAÇ GÜN İÇİNDE NEGATİFE DÖNECEĞİ YÖNÜNDE”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Kalın, şunları ifade etti:

“İki buçuk saat önce görüştük cumhurbaşkanımız gayet iyi. Görevinin başında biz görüşüyoruz, konuşuyoruz. Gerekli talimatları da veriyor ki işlerden aksama olmasın. Cumhurbaşkanımızın iş akışı ve temposu var. Ona ayak uydurmak zorundasınız. Tatil yapmayı boş boş oturmak gibi tanımlarsanız, o manada bir tatilimiz yok. İşini gerçekten takip eden ve işine sadıktır. Lider böyle olunca ekibi de kendini buna göre kalibre etmek zorundadır. Doktorların öngörüsü birkaç gün içinde negatife döneceği yönünde.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN ADAY OLMASINDA HUKUKİ BİR ENGEL YOK”

Meclis Başkanımız da açıklama yaptı. Cumhurbaşkanımızın 2023’te aday olmasında hukuki bir engel yok. Defalarca açıkladık erken seçim olmayacak.

KAYNAK HABER GLOBAL

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ünlü şarkıcı Tuğba Özerk hakkında şoke eden ihbar: ‘Tosuncuk’un paralarını aklıyor