a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlığına yönelik suç içerikli paylaşımlara soruşturma: 1 gözaltı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlığına yönelik suç içerikli paylaşımlara soruşturma: 1 gözaltı

Soruşturma kapsamında Pınar Ö. adlı kişi gözaltına alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile

Soruşturma kapsamında Pınar Ö. adlı kişi gözaltına alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte yaptırdıkları koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamıştı. Bu açıklamanın  ardından sosyal medyadaki bazı paylaşımların hakaret içerikli olduğunun görülmesi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca re’sen soruşturma başlatıldı. Başsavcılıkça yapılan açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın rahatsızlığı ile ilgili suç teşkil eden paylaşımlara yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından re’sen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın sağlığına yönelik suç içerikli paylaşımlara soruşturma: 1 gözaltı

Soruşturma kapsamında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik provokatif ve hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen Pınar Ö. adlı kişi Bağcılar’da gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “05 Şubat 2022 günü, Sosyal paylaşım sitelerinde  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik provokatif ve Hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan Pınar Ö. isimli şahıs ile ilgili olarak  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Nöbetçi Savcı ile yapılan görüşmede şahsın gözaltına alınması, ifadesinin akabinde savcılık makamında hazır edilmesi talimatları alınmıştır. Konu ile ilgili olarak şüpheli şahsın Bağcılar/Güneşlide bulunan ikamet adresine gidilmiş ve şüpheli şahıs ikamet adresinden yakalanarak gözaltına alındı” denildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SAĞLIĞINA YÖNELİK SUÇ İÇERİKLİ PAYLAŞIMLAR YAPAN ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs olduğunu açıklaması ardından sosyal medyada yapılan suç içerikli paylaşımlar hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Pınar Ö. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın sağlığına yönelik suç içerikli paylaşımlara soruşturma: 1 gözaltı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte yaptırdıkları koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından sosyal medyadaki bazı paylaşımların hakaret içerikli olduğunun görülmesi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca re’sen soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik provokatif ve hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen Pınar Ö. adlı kişi dün akşam saatlerinde Bağcılar’da gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,”05 Şubat 2022 günü, sosyal paylaşım sitelerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik provokatif ve Hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan Pınar Ö. isimli şahıs ile ilgili olarak  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Nöbetçi Savcı ile yapılan görüşmede şahsın gözaltına alınması, ifadesinin akabinde savcılık makamında hazır edilmesi talimatları alınmıştır. Konu ile ilgili olarak şüpheli şahsın Bağcılar Güneşli’de bulunan ikamet adresine gidilmiş ve şüpheli şahıs ikamet adresinden yakalanarak gözaltına alındı” denildi. Bugün de Pınar Ö. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Kontrollerin tamamlamasıyla Pınar Ö., Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. 

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisinin ve eşi Emine Erdoğan’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamasının ardından sosyal medyada hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle adliyeye sevk edilen Pınar Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte yaptırdıkları koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından sosyal medyadaki bazı paylaşımların hakaret içerikli olduğunun görülmesi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca resen soruşturma başlatıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik provokatif ve hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen Pınar Ö. adlı kişi dün akşam saatlerinde Bağcılar’da gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’deki işlemlerinin ardından Pınar Ö., Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.https://c20261b7bd55296f3096ce25208af4b4.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

 ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Savcılıktaki işlemlerinin ardından koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle hakkında ev hapsi tedbiri talep edilen Pınar Ö. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından ev hapsi şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 “BEN İLGİLİ TWEETİM İLE CUMHURBAŞKANINI KAST ETMEDİM”

Nöbetçi İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan şüpheli Pınar Ö. mahkemedeki ifadesinde “#Helva etiketinin Cumhurbaşkanının hastalığa yakalanmaması ile ilgili olup olmadığını bilmiyordum. Etiketi görünce erkek arkadaşımla aram iyi olmadığından attığım tweeti görür diye bu şekilde bir şey yazdım. Ben ilgili tweetim ile Cumhurbaşkanını kast etmedim. Atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Suçsuzum, serbest bırakılmamı talep ediyorum” dedi. Şüpheli  “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan konutu terk etmemek şeklinde adli kontrol şartı uygulanmasına karar verildi.

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NDAN SUÇ TEŞKİL EDEN PAYLAŞIMLAR HAKKINDA SORUŞTURMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüse yakalanmasına ilişkin sosyal medyada suç teşkil eden paylaşımlarla ilgili re’sen soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“5 Şubat 2022 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanı tarafından kendisi ve eşinin Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığı ve sağlık durumunun iyi olduğu yönünde sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımını ilgi tutarak yapılan bir kısım paylaşımlarda; Cumhurbaşkanı’na hakaret, dini değerleri aşağılama vs suç teşkil eden ifadelerle ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığımız yetkisinde tespit edilen şüpheliler hakkında re’sen soruşturma başlatılmış olup konuyla ilgili gerekli adli işlemler kolluk birimleriyle birlikte yürütülmektedir.”

4 GÖZALTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinin ve eşi Emine Erdoğan’ın Covid-19 testinin pozitif çıktığını bildirmesinin ardından sosyal medyada sağlığına yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulundukları gerekçesiyle gözaltı kararı verilen 8 kişiden 4’ü, yakalandı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimleri, sanal devriye ile sosyal medya platformlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın sağlığına yönelik provokatif paylaşımları incelemeye aldı. Bu kapsamda, Erdoğan çiftine yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 36 hesaptan 31’inin yöneticisi tespit edildi, 8 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Bu kişilerden 4’ünü gözaltına alan polis, ‘Derya Büyükuncu’ isimli hesabın sahibinin yurt dışında olduğunu, Samsun’daki hesabın sahibinin yasal olmayan yollardan yurt dışına çıktığını tespit etti. Gözaltına alınan 4 kişinin, emniyetteki işlemlerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edileceği belirtildi.

KAYNAK DHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Prof. Dr. Osman Öztürk Camii’nin açılışını yaptı