a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nahçıvan’da resmi tören ile karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nahçıvan’da resmi tören ile karşılandı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nahçıvan’da resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın Karabağ’da ayrılıkçı Ermeni birliklere yönelik başlattığı operasyonun ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in daveti üzerine Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne ziyaret gerçekleştiriyor. Nahçıvan Uluslararası Havalimanı’nda Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından karşılanan Erdoğan daha sonra Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi’ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi’nde resmi törenle karşılandı. İki ülke marşlarının okunduğu törende Erdoğan karşılama kıtasını selamladı. Erdoğan ve Aliyev’e heyetlerin karşılıklı takdim edilmesinin ardından iki lider baş başa görüşmeye geçti.

Erdoğan görüşmenin ardından, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi’nde Iğdır-Nahçıvan doğal gaz boru hattı temel atma törenine katılacak. Erdoağan ve Aliyev, daha sonra katılacağı ortak basın toplantısı ve imza töreninin ardından Nahçıvan Onarım Üretim Askeri Kompleksi’nin açılışını gerçekleştirecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev Nahçıvan’da görüştü