a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Toplumsal medya düzenlemesi geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Toplumsal medya düzenlemesi geliyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaynak ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak’a yönelik hakaret içerikli toplumsal medya iletilerine sert laflarla reaksiyon gösterdi.

Erdoğan, toplumsal medyanın tertibe sokulmasının kural olduğunu vurgulayıp, yasal düzenlemenin kısa müddette hayata geçirileceğini açıkladı.

”SAĞLIK DEĞİL SİYASİ SEBEP”

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Türkiye salgın periyodunu muvaffakiyetle geçiren bir ülke olarak dünyada takdirler izlenmektedir. Aklık maske aralık kurallarına daha sıkı riayet ederek başarımızı taçlandıracağız. Ortada bu açık muvaffakiyete karşın Avrupa başta olmak üzere kimi ülkelerin Türkiye’ye yönelik kısıtlama siyasetleri izlemesi sağlık değil siyasi sebeplerdir.

”TEMMUZLA BİRLİKTE SIÇRAMA İÇİNE GİRECEĞİMİZDEN KUŞKU YOK”

(Ekonomi) Haziran ile ilgili ilk datalar ümit verici. Temmuzla birlikte çok daha büyük bir sıçrama içine gireceğimizden şüphe duymuyoruz.

”2020’Yİ HERKESİ ŞAŞIRTAN BİR BÜYÜME ORANTISIYLA KAPATACAĞIZ”

Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada kayıp olarak görülen 2020’yi inşallah bir sefer daha herkesi şaşırtan bir büyüme nispetiyle kapatacağız.

”TÜRKİYE, LİBYA HALKINI DARBECİLERİN İNSAFINA BIRAKMAYACAK”

Irak’ta terör örgütünün üs olarak kullandığı bölgeleri birer birer temizliyoruz. Türkiye Libya halkını darbecilerin insafına bırakmayacaktır. Hakikat olanı yapmaya devam edeceğiz.

”AK PARTİ UMUDUN ISMI OLMUŞTUR”

AK Parti’nin karderi Türkiye’nin kaderiyle bütünleşmiştir. AK Parti umudun ismi olmuştur. Klasik medya toplumsal medya elbette önemlidir ancak bunların hiçbir yüz yüze iletişimin mekanını tutamaz. Salgın devrinde kendi vatandaşlarının yardım çığlıklarına kulak tıkayanların, Türkiye’nin duruşunu sorgulama hakkı yoktur. Halktan kopuk bir il başkanı asla AK Parti’ye yakışmaz.

”AĞUSTOSUN SONUNDAN İTİBAREN KONGRELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Nasipse, ağustos ayının sonundan itibaren kongrelerimize kaldığımız alandan devam edeceğiz. Amacımız ekim ayı sonunda ilçe kongrelerimizi tamamlayara il kongrelerimize geçmektir. Davamızda eski yeni ayrımı yoktur. AK Parti çatısı altında sorumluluk üstlenmiş herkes bu davanın asli sahibidir. Yarışımız yalnızca hizmetler konusunda olabilir. Aslında ülkemizde AK Parti’ye ve yaptığı hizmetlere gerçek manada karşı kimse yoktur. En azılı muhaliflerimiz bile lisana getirmeseler de kendi içlerinde AK Parti’nin muvaffakiyetlerini takdir ediyor.

”YOLUNU ŞAŞIRANLAR HIRSINI AKLININ DAVASININ ÖNÜNE KOYANLAR…”

Yolunu şaşıranlar hırsını aklının benliğinin davasının önüne koyanlar dışında AK Parti dışında tek bir ferdin bile eksilmesine gönlümüz istek göstermez.

”HER YENİ ÜYEMİZ İÇİN BİR FİDAN DİKECEĞİZ”

Her yeni üyemiz için bir fidan dikeceğiz. Kasım ayında tıpkı anda tüm yeni üyelerimizle fidanlıklarda buluşmak istiyoruz.

HAKARET BILDIRISINE REAKSIYON

Aile olarak birkaç gündür can acıtıcı mesele ile karşı karşıyayız. Evvelki gece 8. torunum dünyaya geldi. Berat Beyefendi evladının doğumunun sevinci paylaştı bu mesafın altında on binlerce kişi tebriklerini tabir eden icmaller yazdı sayıca az da olsa insanlıktan dahi nasibini almamış kimi alçaklar hakaretlerle bu şık iklimi kirletmeye çalıştı. Yargı ve emniyet teşkilatlarımız harekete geçip bu haysiyetsizlerin kimliklerini tespit etmeye ve süreç yapmaya başladı. Bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde her birinden işledikleri hatanın hesabını soracağız. Bunlar ahlak sahibi değil. Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri kıymetlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız.

TOPLUMSAL MEDYA DÜZENLEMESİ GELİYOR

Niye YouTube Twitter Netflix üzere toplumsal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? Bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırabilmek için. Toplumsal medya sisteme sokulmalı. Bu mecraların denetim edilmesini istiyoruz. Türkiye bir muz cumhuriyet değildir. Bu mevzudaki teklifimizi parlamentoya getireceğiz. Türel düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile isimli ve mali yaptırımlar dahil her türlü tekniği devreye sokacağız. Üzerinde durmamız gereken asıl mevzu medya ve münhasıran toplumsal medya mecralarının nasıl olup da bu türlü bir kokuşmuşluğun aracı haline dönüştükleridir. Yalanın iftiranın kişilik haklarına atağın itibar suikastlerinin alıp başını gittiği bu mecraların bir tertibe sokulması şarttır. Bu millete bu ülkeye bu tıp mecralar yakışmıyor. Bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip parlamentomuzdan bu tıp toplumsal medya mecralarının külliyen kaldırılmasını denetim edilmesini istiyoruz. Toplumsal medya mecralarını denetim eden global firmalar içerikle ilgili her türlü mali sorumluluğu üstleniyorlar, Türkiye’de bundan kaçınıyorlar. Mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

INTERPOL’ün aradığı DAEŞ’li 4 kadın Kilis’te yakalandı