a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Çiğli’de “Ekonomik Sosyal Konsey” Kuruldu: İlk Toplantının Gündemi Deprem Dayanışması Oldu

Çiğli’de “Ekonomik Sosyal Konsey” Kuruldu: İlk Toplantının Gündemi Deprem Dayanışması Oldu

Çiğli Belediyesi, kentin ekonomik ve sosyokültürel gelişimine taraf vermek maksadıyla Çiğli Ekonomik Toplumsal Kurulu’nu kurdu. Kurulun birinci toplantısı fevkalâde olarak Kahramanmaraş sarsıntısı gündemiyle gerçekleştirildi.

Çiğli’nin kısa, orta ve uzun vade gelişim planlarının kent paydaşlarıyla istişare içerisinde kararlaştırılması maksadıyla kurulan Çiğli Ekonomik Toplumsal Kurulu, birinci toplantısında Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok etraf vilayette yıkıma sebep olan sarsıntıları masaya yatırdı. Çiğli Belediyesi’nin mesken sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya iş insanları, esnaf odaları, meslek örgütleri, Cet Sanayi ve Organize Sanayi Bölgesi idareleri, sivil toplum kuruluşları, Lions, Rotary ve Hemşehri Derneği ile muhtarlar ve ilçe esnafları iştirak gösterdi. Lider Gümrükçü, depremzedeler için başlattıkları dayanışma çalışmaları hakkında kent paydaşlarına bilgi verdi. Sürecin ilerleyen kademeleriyle ilgili dayanışma çalışmalarını güçlendirecek adımlara dair fikir alışverişinde bulunuldu.

 Başkan Gümrükçü: “Birlikte güçlüyüz”

Konsey toplantısında açıklamalarda bulunan Lider Gümrükçü, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ekonomik, toplumsal, kültürel, tarihi ve turistik manada sahip olduğumuz potansiyeli ortaya çıkarmak ismine uğraşla çalışıyoruz. Bu kapsamda, Sasalı ve Kaklıç Mahalleleri başta olmak üzere kentimizin birçok noktasında ‘Çiğlililere bile biz bu bedellere sahip olduğumuzu yeni öğrendik’ dedirtecek çalışmalara imza attık. Bu çalışmaları kurumsal bir çatı altında ve çok seslilik anlayışıyla sürdürmek ismine kent paydaşlarımızla bir müddettir gorüşmelerimizi sürdürüyorduk. Ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli zelzeleler sebebiyle bu projemizi hızlandırdık ve Çiğli Ekonomik Toplumsal Kurulu kuruluşunu öne çektik. Birinci toplantımızda, yaşanan zelzeleleri ve dayanışma çalışmalarımızı ele aldık. Çiğli olarak, depremzedelerimize daha yararlı neler yapabiliriz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Gerek bu sarsıntı özelinde gerekse ilerleyen süreçte Kurul çatısı altında bir ortaya gelmeye devam edeceğiz. İştirak gösteren tüm paydaşlarımıza bir defa daha teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çankaya Belediyesinin Deprem Bölgesine Yardımları Sürüyor