a

CHP’den kopuşlar başlayabilir

DSP’den yeni ittifak için ilk sinyal! CHP’den kopuşlar başlayabilir

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal CHP’deki kopuşlara ilişkin sinyaller verdi. Aksakal, “Önümüzdeki dönemde belki geçmiş dönemde çok etkili noktalarda bulunan siyasetçilerin de DSP’ye katılımları söz konusu olabilir.” ifadelerini kullandı.

DSP'den yeni ittifak için ilk sinyal! CHP'den kopuşlar başlayabilir

Bir televizyon programına katılan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Aksakal CHP’den yaşanacak kopuşlara ilişkin sinyaller verdi. ‘Önümüzdeki dönemde belki geçmiş dönemde çok etkili noktalarda bulunan siyasetçilerin de DSP’ye katılımları söz konusu olabilir.’ ifadelerini kullandı.

YENİ İTTİFAK SİNYALİ

‘Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül gibi CHP ve DSP’den ayrılan isimlerle yeni bir ittifak olabilir mi?’ sorusuna yanıt veren Aksakal, ‘Yeni bir ittifak oluşabilir. DSP her zaman siyasette yaptığı öncülüğü önderliği yapabilir. Bunları konuşmak için henüz erken olduğunu düşünüyorum. 1 yıl çok büyük bir zaman. Dolayısıyla önümüzdeki 1 yıl içerisinde seçim tarihine kadar biz kendimizi vatandaşa anlatabildiğimiz kadar anlatacağız. Kim doğru yapıyorsa doğru yanlış yapıyorsa yanlış diyeceğiz.’ ifadelerini kullandı.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal

Aksakak şunları söyledi:

‘Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül gibi isimlerle ittifak görüşmesi gibi bir görüşmemiz olmadı. Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül gibi isimlerle ittifak görüşmesi gibi bir görüşmemiz olmadı. Ancak siyasi partiler olarak görüşmelerimiz sürüyor. Tabii ki ülkenin konularına kafa da yoruyoruz ama gelin bir ittifak kuralım konusu başlamış değil. Ama bu önümüzdeki süreçte de başlamayacak anlamı taşımamalı. DSP gelenekleri ve özgün ağırlığı olan toplum tarafından bilinen bir parti. DSP böyle bir hadise içinde öncülük yapabilir.’

KAYNAK HABER7 – İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Boğazı kesilerek öldürülen Sıla’yla ilgili yeni detaylar!