a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Cezayir’den DSÖ’nün memleketteki Covid-19 donelerine reaksiyon

Cezayir’den DSÖ’nün memleketteki Covid-19 donelerine reaksiyon

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, Salgın Bilim Konseyi ile yaptığı içtima sonrasında Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Açıklamada, Salgın Bilim Şurası’nın Cezayir’deki günlük vaka sayılarında Örgütün Afrika Yer Ofisi tarafından oynamalar yapılmış olmasını şaşkınlıkla karşıladığı aktarıldı. 

Afrika Nahiye Ofisi tarafından yapılan çıkarımların külliyen geçersiz olduğunun ortaya konulduğu belirtilen açıklamada, Ofisin salahiyetlerini aştığı ve seçici birtakım itibarlara dayanarak yapılmış olabilecek durumun form ve içerik olarak reddedildiği söz edildi. 

DSÖ Afrika Yer Yöneticisi Matshidiso Moeti yaptığı açıklamada, Afrika umumunda Cezayir, Güney Afrika ve Kamerun’un üç salgın merkezi olduğunu duyurmuştu.

AFRİKA’DA VAKA SAYISI 213 BİNİ GEÇTİ

Afrika umumunda Covid-19 vaka sayısı 213 bini geçti, 5 bin 734 kişi hayatını kaybetti.

Ölümlerin yüzde 70’i Cezayir, Mısır, Nijerya, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Sudan’da kaydedildi. Seyşeller’de canlı Covid-19 vakası kalmazken, bu devletin yanı sıra Eritre, Uganda, Namibya ve Lesotho’da şu ana kadar vefat vakası rapor edilmedi.

Cezayir’de resmi olgulara nazaran 10 bin 810 kişi Kovid-19’a yakalanırken, bunlardan 760’ı hayatını kaybetti, 7 bin 420 kişi de güzelleşti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

ABD’de polis gözaltına direnen siyahi adamı vurarak öldürdü