a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Çeşme’de depremzedelere Çamaşırhane hizmeti

Çeşme’de depremzedelere Çamaşırhane hizmeti

Çeşme Belediyesi ilçeye gelen yaklaşık bin depremzede için Dalyan’da ve Alaçatı’da olmak üzere 2 adet Çamaşırhane’nin kapılarını açtı. Oran, “Deprem bölgesinden gelen Çeşme’de otellere ve konutlara yerleştirilen vatandaşlarımız için Çamaşırhane hizmetimizi devreye soktuk” dedi.

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen zelzelenin akabinde Çeşme’deki otellere ve meskenlere yerleştirilen depremzedelerin beslenme ve barınma gereksinimlerini karşılayan Çeşme Belediye Lideri M. Ekrem Oran, Alaçatı Ek Hizmet Binası’nda Yardım Depolama Merkezi oluşturdu. Bir kısmı ise afetzedelerin gereksinimleri için butik olarak hizmet vermeye başladı.

Depremzedelerin temel tüm muhtaçlıkları karşılanırken, çamaşır yıkama gereksinimini giderebilmek hedefiyle süratle harekete geçen Oran Dalyan ve Alaçatı’da Çamaşırhane’yi hizmete geçirdi. Deterjan ve yumuşatıcı temin edilerek, vatandaşların burada kendi çamaşırlarını yıkayabileceğinin altını çizen Oran, “İlçemize gelen vatandaşlarımızın kendilerini meskenlerinde hissetmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Dalyan’daki Çamaşırhanede çamaşırlarını yıkayabilecekler. Tüm muhtaçlıklarını karşılamak için Çeşme ailemle birlikte çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sivas Belediyesi 20 Konteyner Araç Deprem Bölgesine Ulaştı…