a
  • Haberyum
  • Sağlık
  • çarpıcı anket Yüzde 73.1’den, yüzde 83,9’a yükseldi

çarpıcı anket Yüzde 73.1’den, yüzde 83,9’a yükseldi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Areda Survey’den çarpıcı anket: Yüzde 73.1’den, yüzde 83,9’a yükseldi

Araştırma Şirketi Areda Survey, 2 – 5 Haziran 2020 tarihleri arasında 2 bin 414 kişi ile Türkiye gündem araştırması yaptı. Sonuçları ilk kez Haber7.com’da yayınlanan araştırmada Sağlık Bakanlığı’nı koronavirüs sürecinde başarılı bulanların oranı yüzde 83,9 olarak çıktı.

Araştırmada katılımcılara, “Koronavirüs salgın sürecini hangi ülkede geçirmek isterdiniz? 1 Haziran’da Türkiye’de yeni normalleşme sürecine girilmesine rağmen 18 yaş altı ve 65 üstü kişiler için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının devam etmesi kararını doğru buluyor musunuz? Sizce yeni normalleşme sürecinin en riskli adımı hangisidir? Sağlık Bakanlığı’nın, koronavirüs salgını ile ilgili süreç yönetimini başarılı buluyor musunuz?” gibi sorular soruldu.

HALKIN SAĞLIK BAKANLIĞI’NA GÜVENİ TAM

Araştırma sonucunda Sağlık Bakanlığı’nın, koronavirüs salgını ile ilgili süreç yönetimini başarılı buluyor musunuz? sorusuna 16 Martta katılımcıların yüzde 73.1’i Sağlık Bakanlığı’nı başarılı bulduğunu söylerken, 5 Haziran’da bu oran yüzde 83,9’a çıkıyor.

KORONAVİRÜS SÜRECİNİ HANGİ ÜLKEDE GEÇİRMEK İSTERDİNİZ?

Koronavirüs salgın sürecini hangi ülkede geçirmek isterdiniz? Sorusuna katılımcıların yüzde 80,2’si Türkiye’de geçirmekten memnunum yanıtını verdi. 

18 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN UYGULANAN KISITLAMANIN DEVAM ETMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?

1 Haziran’da Türkiye’de yeni normalleşme sürecine girilmesine rağmen 18 yaş altı ve 65 üstü kişiler için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının devam etmesi kararını doğru buluyor musunuz? sorusuna katılımcıların yüzde 65,5’i evet doğru buluyorum. Yanıtını verirken, yüzde 34,5’i ise hayır yanlış buluyorum yanıtını verdi.

YENİ NORMALLEŞME SÜRECİNİN EN RİSKLİ ADIMI HANGİSİDİR?

Sizce yeni normalleşme sürecinin en riskli adımı hangisidir? sorusuna katılımcıların yüzde 61’i Restoran, kafe, pastane, çay bahçeleri, yüzme havuzu ve kaplıca vb. işletmelerin açılması yanıtını verdi. İkinci sırada ise yüzde 51,4 oranla Turizm tesislerinin açılması yer aldı. Avm’lerin açılmasını riskli adım olarak görenlerin oranı ise sadece yüzde 1,6’da kaldı.

TÜRKİYE’DEKİ KORONAVİRÜS SALGINI SÜREÇ YÖNETİMİNİ BAŞARILI BULUYOR MUSUNUZ?

Türkiye’deki, koronavirüs salgını ile ilgili süreç yönetimini başarılı buluyor musunuz? Sorusuna 6 Nisan’da katılımcıların yüzde 57,2’i “başarılı buluyorum” yanıtını verirken, 5 Haziranda bu oran yüzde 72,2’ye çıkıyor. KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

DSÖ ‘Çok şey öğrendik ancak hala bilmediğimiz çok şey var.’