a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Çankaya Belediyesi, Depremzedelerin Acılarını Paylaşmaya Devam Ediyor

Çankaya Belediyesi, Depremzedelerin Acılarını Paylaşmaya Devam Ediyor

Kahramanmaraş merkezli 10 vilayetimizi vuran sarsıntıdan sonra birinci sekiz günde 76 TIR, 39 yük kamyonu ve 50 kamyonet insani yardım materyalini zelzele bölgelerine gönderen Çankaya Belediyesi artık de Ankara’ya gelen depremzedelere besin ve giysi yardımına başladı. Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Son 5 günde 17 bin 127 vatandaşımıza yardım ettik” dedi.

Çankaya Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 10 vilayetimizi vuran zelzelenin yaralarını sarmaya sürat kesmeden devam ediyor. Sarsıntıdan sonra birinci sekiz günde 76 TIR, 39 yük kamyonu ve 50 kamyonet insani yardım materyalini sarsıntı bölgelerine gönderen Çankaya Belediyesi, artık de Ankara’ya gelen depremzedelere besin ve giysi yardımına başladı.

YARDIM TOPLAMA MERKEZLERİ KURDUK

Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, yaptığı açıklamada, sarsıntının meydana geldiği 6 Şubat’ta başta Çankaya Belediyesi Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu ve Ümitköy’deki Hizmet Binası olmak üzere tüm üniteleri zelzele bölgelerine yardım toplama merkezine çevirdiklerini söyledi. Tıpkı gün belediyeye ilişkin iş makineleri, yük kamyonlarını, yeteri kadar işçisi sarsıntı bölgelerine gönderdiklerini belirten Taşdelen, her gün toplumsal medya hesaplarından duyuru yaparak, o gün için hangi insani yardım gerecine gereksinim var ise onu Ankaralılarla paylaştıklarını anlattı.

8 GÜNDE 76 TIR, 39 YÜK KAMYONU, 50 KAMYONET İNSANİ YARDIM

Bir yandan bölgeye gidecek TIR, yük kamyonu, kamyonet, minibüs, transporter araçları ayarladıklarını başka yandan toplanan yardımları araçlara naklettiklerini kaydeden Taşdelen, “Deprem bölgelerine 8 günde toplam 76 TIR, 39 yük kamyonu ve 50 kamyonet insani yardım gereci gönderdik” dedi.

5 GÜNDE 17 BİN 127 DEPREMZEDEYE GİYSİ VE BESİN YARDIMI

Başkan Taşdelen artık de tekrar tıpkı yerleri Ankara’ya gelen depremzedelere yardım merkezlerine dönüştürdüklerini söyledi. Taşdelen, “Depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Ankara’ya gelen depremzede yurttaşlarımıza giysi ve besin yardımında bulunmaya devam ediyoruz. Ankara’daki depremzede vatandaşlarımız yahut yakınları, depremzedelerin T.C kimlik numaralarını merkezlerimizde oluşturduğumuz personellerimize söyleyerek, hangi çeşit materyale muhtaçlık duyuyorlarsa temin edebiliyorlar. Son beş günde 17 bin 127 yurttaşımıza bu yardımlarımızı temin ettik. Sarsıntının yaralarını bir nebze sarmaya çalışıyoruz. Zelzeleden kurtulan insanlarımıza kucak açtık. Elimizden geldiği kadar hepimiz bir formda yardım etmeye çalışıyoruz. Zelzelenin acılarını unutturmaya, acıları paylaşmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

SunExpress deprem bölgesinden 12 bin kişiyi tahliye etti