a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Canik’te Depremzedeler İçin Örnek Dayanışma

Canik’te Depremzedeler İçin Örnek Dayanışma

Canik Belediyesi tarafından ilçede hayata geçirilen Dayanak Marketi ile depremzedelerin tüm gereksinimleri karşılanıyor.

Canik Belediyesi tarafından Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’ne kurulan Canik Belediyesi Dayanak Marketi ile ilçeye gelen depremzedelerin tüm muhtaçlıkları karşılanıyor. İlçedeki vatandaşların yardımlarıyla oluşturulan markette besin, giysi, bebek eserleri, paklık ve hijyen gereçleri başta olmak üzere temel eserlerin hepsi yer alıyor. İlçeye gelen depremzedeler Canik Belediyesi tarafından kurulan marketten belediye çalışanları eşliğinde tüm muhtaçlıklarını alabiliyor. Canik Belediyesi Takviye Marketi’nde bulunan eserlerin düzenlenmesi ve paketlenmesi örnek bir dayanışmayla belediye çalışanı ve istekli vatandaşlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Depremzedeler İçin El Ele

Canik Belediyesi’nin ilçede kurduğu Dayanak Marketi’nde bulunan eserlerin düzenlenmesi ve paketlenmesi belediye çalışanı ve ilçedeki istekli vatandaşlar tarafından gerçekleştiriliyor. Vatandaşlardan gelen yardımların kabul edilmeye devam edildiği Canik Belediyesi Dayanak Marketi’nde, eserler tek tek sınıflandırılıyor. Depremzedeler belediye işçileri eşliğinde kurulan çarşıdan tüm gereksinimlerini alabiliyor. İlçeye gelen depremzedeler marketten gerekli tüm gereksinimlerini alabildiği üzere Canik Belediyesi Kadın-Aile ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü grupları tarafından gereksinim tespiti yapılan depremzedelere Takviye Marketi’nden hazırlanan eserler ulaştırılıyor.

İhtiyaçlarıyla Yakından İlgileniyor

Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, sarsıntı bölgelerinden ilçeye gelen vatandaşları ziyaret ederek gereksinim ve talepleriyle yakından ilgileniyor. İlçedeki depremzedelerin tüm gereksinimlerinin karşılandığını söz eden Lider İbrahim Sandıkçı, “İlçemize gelen depremzede kardeşlerimizi karşılıyor, gerekli tüm takviyesi sağılıyoruz. Gereksinimleri ve talepleriyle yakından ilgileniyoruz. Takımlarımızla birlikte tertipli olarak gereksinim takiplerini gerçekleştirerek, vatandaşlarımızın bizlere emanet ettiği yardımları kendilerine ulaştırıyoruz. İlçemizde kurduğumuz Dayanak Marketi’nden depremzede vatandaşlarımız tüm gereksinimlerini alabiliyor. Vatandaşlarımızla örnek bir dayanışma içerisinde depremzede kardeşlerimizi ilçemizde konuk ediyoruz. İnşallah bu güçlü günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatacak, yaralarımızı saracağız” dedi.

Canik’e yerleşen depremzedeler Canik Belediyesi Kadın-Aile ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü’ne kayıt yaptırarak Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde kurulan Takviye Marketi’nden tüm muhtaçlıklarını alabiliyor. Canik Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Dayanak Marketi için vatandaşlardan gelen yardımların kabul edilmeye devam edildiği, depremzedeler için oluşturulan Dayanak Marketi hakkında belediyenin 444 55 90 numaralı davet merkezinden ve toplumsal medya hesapları üzerinden ayrıntılı bilgi alınabileceği söz edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Keçiören Belediyesi İş Makineleriyle Sahada