a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Çadır Kentte Çocuklar İçin Yaşam Merkezi Kuruldu

Çadır Kentte Çocuklar İçin Yaşam Merkezi Kuruldu

Kahramanmaraş merkezli iki büyük sarsıntının akabinde Hatay’da tam donanımlı bir çadır kent kuran Beylikdüzü Belediyesi, depremzede çocukların yaşadığı travmayı azaltmak emeliyle da bir çocuk aktiflik alanı oluşturdu. 

İçerisinde Gezici Kütüphane ile çocuk oyun gurupları, eğitici atölye çalışmaları, sinema ve tiyatro gösterimlerinin de yer aldığı Beylikdüzü Çocuk Alanı sarsıntıdan etkilenen çocukların hizmetine sunuldu. Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Çocuklarımızı bir nebze olsun neşelendirmek ve psikolojilerini düzeltmek ismine elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük zelzelenin akabinde Beylikdüzü Kaymakamlığı iş birliğiyle Hatay’da tam donanımlı bir çadır kent kuran Beylikdüzü Belediyesi, depremzede çocukların yaşadığı travmayı azaltmak gayesiyle da bir çocuk alanı oluşturdu. Beylikdüzü Çocuk Alanı’nda konumlandırılan, içerisinde 0-14 yaş ortası çocuklar için kitapların olduğu Gezici Kütüphane ile birlikte okul öncesi öğretmenleri, kütüphane işçileri ve tiyatro eğitmenlerinin yanı sıra psikolog ve sosyologlar da bölgeye ulaşarak hizmet vermeye başladı. Mandala atölyesi, boyama atölyesi, maske üretimi, takı tasarımı, pandomim, çizgi sinema gösterimi, yaratıcı drama, masal atölyeleri ile sinema ve tiyatro gösterimlerinin düzenlendiği alan, sarsıntıdan etkilenen çocukların keyifli vakit geçirmesi için adeta bir ömür merkezi haline dönüştürüldü. 
        
“Çocuklarımızı bir nebze olsun neşelendirmek ismine elimizden gelen her şeyi yapacağız” 

Depremden etkilenen çocukların travmalarını gidermek ismine Beylikdüzü Çocuk Alanı’nı oluşturduklarını lisana getiren Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Çadır kentimizin içerisinde çocuklarımız için belirlediğimiz alana Gezici Kütüphanemizi ve çocuk aktiflik alanlarımızı pozisyonlandırdık. Burada hem atölye çalışmaları gerçekleşecek hem de tiyatro ve çizgi sinema gösterimleri yapacağız. Kreş öğretmenlerimiz, tiyatro grubumuz ve psikolog sosyolog arkadaşlarımız da burada. Çadır kentte çok sayıda çocuğumuz var. Burada büyük bir travma var. Çocuklarımızı bir nebze olsun neşelendirmek ve psikolojilerini düzeltmek ismine elimizden gelen her şeyi yapacağız” formunda konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İzmir’den afet bölgesine uzanan yardım koridoruna destek yağıyor