a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Büyükşehir’den depremzedelere ücretsiz ulaşım

Büyükşehir’den depremzedelere ücretsiz ulaşım

Büyükşehir Meclisi’nde oybirliğiyle alınan kararla depremzedelere yılsonuna kadar geçerli olacak fiyatsız ulaşım kartları verilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi depremzedelerin toplu ulaşımdan fiyatsız yararlanması için düğmeye bastı. Büyükşehir meclisinde AK Parti, CHP, YETERLİ Parti, MHP ve SP küme başkanvekillerinin ortak önergesiyle alınan kararla fiyatsız ulaşımdan Kocaeli’ye gelen ve AFAD’a kayıtlı olan depremzedeler yararlanacak. Oy birliği ile meclisten geçen unsur ile depremzedelere konuk kart verilecek ve kartlar yılsonuna kadar geçerli olacak

YARALARIN SARILMASI İÇİN

Kahramanmaraş merkezli 11 vilayette yıkıma neden olan sarsıntının akabinde harekete geçen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tüm gruplarını bölgeye sevk etti. Zelzelenin yaralarının bir an evvel sarılması için bölgede arama kurtarmadan altyapı hizmetlerine kadar birçok alanda hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’ne gelen depremzedelerin ulaşımı için değerli bir hizmeti devreye aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın Hatay’ın Defne ilçesinde bulunması nedeniyle meclisin şubat ayı oturumu Lider Vekili Yaşar Çakmak yönetiminde gerçekleşti. Genel Sekreter Balamir Gündoğdu da mecliste Büyükşehir’in sarsıntı bölgesinde yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 

“MİSAFİR KART”

Yaşanan sarsıntının akabinde vilayetimize gelen depremzedelerin tüm muhtaçlıklarını karşılayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, artık de afetzedelerin kent içi ulaşımlarını kolaylaştırmak için “Misafir Kart” uygulamasını başlattı.

ÜCRETSİZ BİNİŞ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince devreye alınan ‘Misafir Kart’ ile depremzede vatandaşların, vilayet genelindeki özel halk otobüsü ve belediyeye ilişkin tüm toplu taşıma araçlarından fiyatsız yararlanması sağlanıyor.

AFAD’A KAYIT YAPTIRAN DEPREMZEDELER

Kocaeli Afet ve Acil Durum Vilayet Müdürlüğü- AFAD Depremzede listesinde yer alan vatandaşlardan yalnızca kimlikleri ve bir adet vesikalık fotoğraf isteniyor. Fotoğrafı olmayan vatandaşların web kamera ile fotoğrafları çekilecek. Vatandaşlar kartlarını İzmit, Gebze ve Gölcük Seyahat kartları ofisinden alabilecek. Ayrıyeten taşınabilir seyahat kartları aracı vilayet genelinde belirlenecek kıymetli yerlerde depremzedelere konuk kart vermeye başlayacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Hasar gören şebekenin üçte ikisi onarıldı