a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Büyükşehir yardımları tek merkezden yapıyor

Büyükşehir yardımları tek merkezden yapıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’yi sarsan sarsıntı sonrasında Antalya’ya gelen depremzede vatandaşlar için oluşturduğu yardım merkezlerini tek merkezde topladı. Doğu Garajında oluşturulan giysi bankası Cam Piramit Afet Yardım Toplama Merkezi’ne taşınırken, vatandaşların gereksinimleri Büyükşehir Belediyesi vazifelileri tarafından kısa müddette hazırlanarak, vatandaşlara teslim ediliyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’yi sarsan iki büyük zelzele sonrasında başlattığı yardım seferberliğini aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların muhtaçlıklarını tek merkezden karşılamak üzere Doğu Garajında oluşturulan giysi bankasını da Cam Piramit Afet Yardım Toplama Merkezine taşıdı. Cam Piramit alanına gelen depremzede vatandaşlar, böylece tek noktadan muhtaçlıklarını temin edebiliyor. 

İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Cam Piramit’e gelen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi görevlilerinden sıra alarak AFAD dokümanı ile müracaat yapıyor. Alanındaki uzman sosyologlar tarafından talepleri dinlenen vatandaşların gereksinimleri tek tek belirleniyor. Büyükşehir Belediyesi vazifelileri ve istekli vatandaşlardan oluşan gruplar, gereksinim listesini reyonlardan temin ediyor. Muhtaçlık listesi hazırlanırken, vatandaşlar dinlenme alanında çay, çorba ve yemek gereksinimlerini karşılayabiliyor. Kısa müddette hazırlanan gereksinimler depremzedelere anons edilerek iletiliyor. Küçük çocuğu olan vatandaşlar için de Cam Piramit alanında kreş oluşturuldu.  Ailelerin kayıt süreçleri ve gereksinimleri karşılanırken, 5 öğretmen çocuklar ile oyunlar oynayarak, keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor. Ayrıyeten depremzede vatandaşlar Cam Piramit dış alanında da yakınları ile sohbet etme imkanı buluyor.

SAĞLIK VE PSİKOLOG DESTEĞİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Oğuz Dağlı, Büyükşehir Belediyesi olarak depremzede vatandaşlara yardımların büyük bir titizlikle yapıldığını söyledi. Antalyalı vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’ne göndermiş olduğu yardımlar kısım bölüm ayrılıyor diyen Ahmet Oğuz Dağlı, “Ellerinde AFAD dokümanı yahut vukuatlı nüfus kayıt örneği olan vatandaşlarımız için sosyologlarımızın bulunduğu kayıt masasında muhtaçlık listesi oluşturuyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve istekli vatandaşlarımız tarafından bu gereksinimler temin ediliyor. Gereksinimler hazırlanırken vatandaşlarımıza çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. Ayrıyeten sıhhat çalışanımız ve psikologlarımız tarafından gereksinim duymaları halinde gerekil takviyeleri veriyoruz. Vatandaşlarımızın gereksinimleri doğrultusunda gerekli yardımları yapıyoruz” dedi. 
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çocuğunuzun Deprem Psikolojisini Yönetmek İçin 4 Öneri