a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Büyükakın: Raziye teyzemizin duası bize de bu millete de yeter

Büyükakın: Raziye teyzemizin duası bize de bu millete de yeter

Büyükşehir’in Hatay’da kurduğu çadır kente yerleşen 86 yaşındaki Raziye teyze, Lider Büyükakın’ın bir tekerlekli sandalyeyle geldiğini görünce onu dualarla karşıladı

86 yaşındaki Raziye Yener, Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzele felaketinden evvel Hatay’ın Defne ilçesinde yaşayan kızına misafirliğe gelmişti. Kalp kapakçığı rahatsızlığı bulunan Raziye teyze, zelzeleye kızı, damadı ve torunuyla birlikte yakalandı. Zelzele anında anneleri Raziye teyzeyle birlikte kendilerini dışarı atan aile, daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede kurduğu çadır kente yerleşti. Fakat kalp rahatsızlığı bulunan Raziye teyzenin bir tekerlekli sandalyeye gereksinimi vardı. Bunu haber alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, çabucak bir tekerlekli sandalye alarak Raziye teyzeyi kaldığı çadırda ziyaret etti. Lider Büyükakın’ı karşısında gören Raziye teyze, gözyaşlarına boğuldu. Lider Büyükakın’ın ellerinden tutan Raziye teyze, ‘’Allah senden razı olsun evladım’’ dedi ve boynuna sarıldı.

BAŞKAN ELİNİ ÖPTÜ, BOYNUNA SARILDI

Raziye teyzenin çadırdaki yatağının başına oturan ve onun gözlerinden dökülen yaşları gören Lider Büyükakın da çok duygulandı. Raziye teyzenin ellerinden öpen ve sevgiyle boynuna sarılan Lider Büyükakın, ‘’Teyzeciğim senin bir duan bize de bu millete de kâfi. Allah seni başımızdan eksik etmesin. Neye muhtaçlığın varsa biz buradayız. Artık Hatay da, Defne de bizim memleketimiz. Burayı Kocaeli’den farklı görmüyoruz. Senin de, bu büyük afette konutları yıkılan ya da hasarlı olduğu için giremeyen tüm kardeşlerimizin de yanındayız, hizmetindeyiz’’ karşılığını verdi.

DEPREME MİSAFİRLİKTE YAKALANDI

Hatay Defne’de eşi ve oğluyla birlikte yaşadıklarını söz eden Sevim Bulunmaz da, ‘’Annemin kalp kapakçığı ve yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları bulunuyordu. Sarsıntıdan evvel bize misafirliğe gelmişti. Sarsıntı anında annemi de alarak zahmetle kendimizi dışarı attık. Artık Kocaeli Büyükşehir’in Defne’de kurduğu çadır kentte yaşıyoruz, konteynerler tamamlandıktan sonra oraya geçmek istiyoruz. Tahir liderimiz da annemizin bir tekerlekli sandalyeye gereksinimi olduğunu öğrenince sağ olsun bu gereksinimimizi karşıladı. Allah razı olsun‘’ kelamlarıyla hislerini söz etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’dan Miraç Kandili Mesajı