a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Büyükakın: Çocukların yüzündeki bir gülümseme dünyalara bedel

Büyükakın: Çocukların yüzündeki bir gülümseme dünyalara bedel

Sarsıntı bölgesinde 11 gündür gece gündüz demeden takımlarla bir arada çalışan Lider Büyükakın, çadır kente yerleşen ailelerle de yakında ilgileniyor

Kahramanmaraş’ta art geriye yaşanan iki sarsıntının akabinde bir gün sonra sarsıntı bölgesinde ulaşan ve Hatay Defne’de vazifeye başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, bir yandan çalışmaları koordine ederken bir yandan da depremzedelerle sık sık bir ortaya geliyor.

Büyükşehir’in kurduğu çadır kente yerleşen aileleri ziyaret eden, eksik ve gereksinimleriyle yakından ilgilenen Lider Büyükakın, Kocaeli’de olduğu üzere Hatay’da da çocuklarla samimi diyaloglar kuruyor. Acıyla kaplanan bu bölgede çocukların yüzündeki bir gülümsemenin geleceğe olan umudu yeşerttiğini söz eden Lider Büyükakın, ‘’Deprem felaketinden ruhsal olarak çocuklarımız çok etkilendi.

Uzman çalışanımızla onların bu süreci en uygun biçimde atlatmaları için çalışma yapıyoruz. Çocukların yüzündeki bir gülümseme, onların bir memnunluğu bizim için dünyalara bedel. Onların güldüğünü görünce tüm yorgunluğumuzu unutuyoruz’’ dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kocaelili berberler ve kuaförler deprem bölgesinde