a

Büyükakın: Bu ekibin alnından öpüyorum

Hatay’da zelzelenin 9. gününde Büyükşehir takımlarının enkazdan 2 kişiyi sağ çıkardığı anlara şahitlik eden Lider Büyükakın, ‘’Ekibimle gurur duyuyorum’’ dedi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük sarsıntının akabinde teyakkuza geçen ve gün ağarmadan zelzele bölgesine yola çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin arama kurtarma takımları, büyük felaketin üzerinden 9 gün geçmesine karşın iki kişiyi daha enkazdan sağ çıkarmayı başardı. Büyükşehir İtfaiyesi ve A Grubu gruplarından oluşan Kocaeli’nin kahramanları, sarsıntı bölgesinde 82 kişiyi hayata bağladı. Kurtarma çalışmalarına eşlik eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, iki depremzedenin enkaz altından çıkarılmasının akabinde Büyükşehir’in arama kurtarma takımlarına memnunlukla sarıldı ve ‘’Bu enkazların altına girmek başka bir yürek ve fedakarlık istiyor. Hepsinin alnından öpüyorum, yeterli ki varlar’’ dedi.

9. GÜNDE KARI KOCAYA ULAŞILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı arama kurtarma grupları ile Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı A Kadrosu, sarsıntı bölgesinde 9 gündür canla başla çalışıyor. Tonlarca yükteki enkazın altına korkusuzca giren, bir canı daha hayata bağlamak için saatlerce çaba eden takımlar, son olarak Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da yabancı asıllı bir ikili sağ olarak ulaşmayı başardı. AFAD gruplarının de yardımıyla Faez Ghanam ve eşi Fatma’yı enkaz altından sağ olarak çıkaran Büyükşehir gruplarının çalışmalarına Lider Büyükakın da yakından şahit oldu.

BAŞKAN KURTARMAYA EŞLİK ETTİ

O anlarda yaşadıkları hisleri memnunluk gözyaşlarıyla anlatan Büyükşehir takımları, ‘’Enkaz altındaki depremzedelere ulaşmak için önümüzde çok mahzur vardır. Lakin tüm gruplarla bir arada uğraş ettik. Enkazın altında metrelerce ilerledik. Karı kocaya ulaştık, onlara su verdik. Çok şükür ikisini de sağ çıkarmayı başardık. Arama kurtarma çalışmalarımıza orta vermeden devam edeceğiz’’ dedi. Kurtarma çalışmalarında birinci andan itibaren Büyükşehir takımını yalnız bırakmayan Lider Büyükakın’ın da iki depremzedenin enkazdan sedyeyle çıkarılıp ambulansa konularak hastaneye götürülmesinin akabinde memnunluğu gözlerinden okunuyordu.

BÜYÜKAKIN: ÂLÂ Kİ VARLAR

Deprem bölgesinde bulunan ulusal televizyon kanallarına Büyükşehir’in arama kurtarma takımlarının Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da 9 günde 82 canı enkaz altında çıkardığı bilgisini veren Lider Büyükakın, ‘’Arkadaşlarımız çok fedakarca çalıştılar. Onlar gerçek bir kahraman. Bu enkazın altına girmek farklı bir cüret, başka bir fedakarlık gerektiriyor. Günlerdir çok az uyuyup çok çalışıyorlar. Yüzleri gözleri toz içinde. Buradaki tüm takım birbirine kenetlenmiş canla başla çalışıyorlar.  Grup arkadaşlarımın alnından öpüyorum. Allah razı olsun. Bu güç günlerde bize bu sevinçleri yaşatıyorlar. Düzgün ki varlar’’ tabirini kullandı.  Lider Büyükakın daha sonra arama kurtarma çalışmalarına katılan İtfaiye ve A Kadrosu işçisini kamp alanlarında ziyaret etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çadır Kentte Çocuklar İçin Yaşam Merkezi Kuruldu