DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Bursa’da ‘Yalın Belediyecilik’ dönemi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kurum içinde niteliği arttırmak, tasarruf anlayışını güçlendirmek, işçi ortasında huzuru kalıcı hale getirmek ve vatandaş memnuniyetini üst düzeye çıkarmak hedefiyle Kaizen Enstitüsü ile ortaklaşa ‘Yalın Belediyecilik’ projesini başlattı.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaş memnuniyetini arttırmak, iş gücü, mal, materyal, ekipman ve para üzere kamu kaynaklarının tasarrufunu sağlamak gayesiyle dünyanın birçok büyük firmasının çalıştığı Kaizen Enstitüsü ile ortak hareket ederek ‘Yalın Belediyecilik’ projesini başlattı. Kentin problemlerine kalıcı tahliller getirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, yalın yönetim anlayışıyla bürokrasiyi azaltmayı, bekleme ve kayıp zamanları ortadan kaldırmayı, katma pahası yüksek işlere odaklanmayı, işçiye kaliteli çalışma imkanları sunmayı hedefliyor.

Proje kapsamında Dobruca Toplumsal Tesisleri’ndeki toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan, daire başkanları ve şube müdürleri katıldı. Projenin ilk buluşmasında sunum yapan Kaizen Enstitüsü Türkiye Genel Müdürü Şafak Aydın, yalın belediyecilik kavramının uzun bir seyahati kapsadığını ve daha çok alanda sürdürüleceğini söyledi. Söz kökeni Japonca olan “Kai”nin değişim, “Zen”in ise daha düzgün manasına geldiğini açıklayan Aydın, küçük müdahalelerle daima ve mükemmelliğe gerçek seyahat anlayışını benimseyen “Kaizen’in tüm çalışanların yönetime adilce iştirakini ilke edindiğini tabir etti. Verilecek eğitimlerin içeriği hakkında da bilgi veren Aydın, tüm şube müdürleri ve daire başkanlarıyla kümeler halinde buluşarak fikir alışverişinde bulunacaklarını dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan, birçok firmaya danışmanlık hizmeti veren ve bu mevzuda deneyimi bulunan Kaizen Enstitüsü ile yalın belediyecilik için paydaşlık kurulduğunu söyledi. Verimliliği arttırmak, israfı önlemek ve hizmet kalitesini arttırmak gayesiyle yalın yönetim anlayışını daha önceden uygulamaya başladıklarını da hatırlatan Ulaş Akhan, bu anlayışı kurumsal bilinç oluşturarak daha da geliştirmeleri gerektiğini belirtti. Kurulacak proje grubuyla üst yöneticilere ve tüm işçiye ulaşacaklarını anlatan Akhan, “Kendi kültürümüzde de yalın yönetim anlayışı var. Temel olarak yapmak istediğimiz, Bursa’da yaşayan vatandaşlarımıza en hoş şekilde hizmet etmek ve hayat kalitesini arttırmaktır. Kelamımızı tutmak için elimizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanmalıyız. Verdiğimiz hizmetin kalitesini de en üst düzeye çıkarmalıyız. Bizler tüm çalışanımızın fikrine, tespitlerine ve görüşlerine önem verirsek muvaffakiyet kendiliğinden gelir. Eğitimlerin bu manada büyük katkısı olacaktır” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ticaret Sicil Gazetesinde dijital dönüşüm