fbpx
a
reklam bursa seo hizmetleri

Bursa Belediyesi Memur Alımı

Bursa belediyesi memur alımı, çeşitli dönemlerde, ihtiyaç doğrultusunda Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, bünyesinde çalıştırılmak üzere gerçekleştiriliyor. Her zaman en iyi şekilde hizmet vermeye çalışan ve halkın memnuniyetini gözeten Bursa Büyükşehir Belediyesi, halka istihdam imkanı da veriyor. Kadro açıklıklarına göre bursa memur alımı gerekli dönemlerde duyurular yapıyor.

bursa Belediyesi Memur Alımı
bursa Belediyesi Memur Alımı

Bursa Belediyesi Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bursa Büyükşehir Belediyesi, memur alımlarına 2020’de de devam ediyor. Bunlardan biri KPSS şartı aranmadan yapılacak memur alımı . İŞKUR ile yapılan anlaşmalar ile İŞKUR üzerinden başvuru ve söz konusu iş ilanı duyurulurken bu çalışma meslek edindirme amacı taşıyor. Adayların en az ilkokul mezunu olma şartı aranıyor. Bursa, belediyesinde çalışmak üzere alınacak adaylar başvuruları İŞKUR sitesinden online veya şahsi olarak belediyeye yapacaklar.

Bursa belediyesi memur alımı da bu çalışma içerisinde devam ediyor. Alım yapılan kadrolar içinde büro memuru, özel eğitim öğretmeni, hemşire, sosyal hizmetler personeli, hasta bakıcı yer alıyor. Ayrıca veteriner hekim, eğitmen, rehberlik görevlisi, idari destek personeli, sayaç okuma personeli alımları da yapılıyor. Alım yapılan diğer kategoriler ise beden işçisi, mermer işçisi, bulaşık personeli, vasıfsız işçi, temizlik personeli, makine teknisyeni, sayaç montaj personeli şeklinde sıralanıyor.

BUSKİ bir diğer ilanı da yayımlamıştır. Bu ilana göre açıktan atama yoluyla kadrolu memur alacağını açıkladı. Kamu personeli sayısı da kadrolu alınmak üzere 13 olarak belirlendi. Alımlarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümleri uygulanacak. Bursa memur alımı, BUSKİ bünyesinde gerçekleşecek. Alımlarda, lisans düzeyinde eğitim şartı ile Lisans 2020 KPSS-P3 puan türünde en az 70 puan şartı aranmaktadır. Daha önce çalışılan kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak da bir diğer başvuru şartı arasındadır.

Alımların 9’u, ilgili fakültelerin;

  • Kamu Yönetimi
  • Çalışma Ekonomisi ve Endüstrisi İlişkileri
  • İnsan Kaynakları Yönetimi
  • İktisat
  • Ekonomi

bölümlerinin birinden mezun olanlardan oluşacak. Diğer 4’ü ise Maliye, İşletme, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe programlarının birinden mezun olanlardan oluşacak. Başvuru tarihleri ise 16/11/2020 – 20/11/2020 olarak belirlendi.

Anahtar kelimeler; kpss’siz memur alımı bursa, Osmangazi Belediyesi Memur alımı, kpss’siz memur alımı bursa 2021, Bursa Memur alımı, Bursa Büyükşehir Belediyesi is Başvuru Formu, Bursa Osmangazi Belediyesi Personel alımı 2020, Osmangazi Belediyesi Memur alımı sonuçları, Osmangazi Belediyesi Zabıta alımı, bursa belediyesi memur alımı, bursa haber , bursa son dakika haberleri

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bursaspor’da İsmail Çokçalış ve Reagy Ofosu takımdan ayrı çalıştı

HIZLI YORUM YAP