a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Buca Belediyesi afet bölgesinde mobil mutfak kurdu

Buca Belediyesi afet bölgesinde mobil mutfak kurdu

Buca Belediyesi afet bölgesinde taşınabilir mutfak kurdu. Belediye, 5 bin kişilik yemek kapasitesine sahip taşınabilir mutfak tırıyla, sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 öğün şiddetli kaidelerde uğraş veren takımlar ile depremzede yurttaşlara hizmet veriyor.

Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan ve Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ili etkileyen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki sarsıntıların akabinde Buca Belediyesi de yaraları bir arada sarmak için harekete geçti. Bir yandan arama-kurtarma çalışmaları yürüten Buca Belediyesi takımları, öteki yandan da zelzele bölgelerine gönderilen taşınabilir mutfak tırı ile depremzedelerin sıcak yemek gereksinimini karşılıyor.

MOBİL MUTFAK KURULDU

Bölgede seferber olan Buca Belediyesi, Hatay Hassa’da 5 bin kişilik yemek kapasitesine sahip tam donanımlı taşınabilir mutfak tırıyla günde 3 öğün yemek dağıtıyor.  6 aşçı, 4 teknik işçi, 1 sıhhat işçisi, 2 sürücü, 1 kepçe operatörü ve 16 operasyon çalışanıyla hizmet veren taşınabilir mutfak, hem kurtarma gruplarına hem de depremzedelere sıcak yemek ulaştırıyor.

BUCAKUT SAHADA

Belediyenin arama kurtarma grubu BUCAKUT da 36 işçi, 4 tam teçhizatlı arama kurtarma aracı, 2 ikram aracı ve 1 hayvan ambulansı ile harekete geçerek Osmaniye’nin akabinde Adıyaman’daki çalışmalarını sürdürüyor.

18 TIR GÖNDERİLDİ

Öte yandan, Belediye Lideri Erhan Kılıç’ın davetiyle, gereksinim materyali bağışlamak isteyen vatandaşlar belediyenin yardım toplama merkezlerine akın ediyor. Gelen yardımlar belediye çalışanları ve gönüllülerin yardımıyla ayrıştırılıp paketlenirken,  toplam 18 tır afet bölgesine sevk edildi.  

HER TÜRLÜ YARDIMA HAZIRIZ

Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç, afet bölgesi için ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını belirterek, “Tüm grup ve ekipmanlarımızla vatandaşlarımız için gayret vereceğiz. Bu üzücü günlerde onların yanında olmak ve bir nebze olsun vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için takviyemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

BBL, Valorant Champions Tour’daki ilk maçına çıkıyor!