a

Bu bir CHP’yi tebrik yazısıdır!

Kestel’de bir süredir devam eden ve utanmazca kaçak yapılaşmayı savunan bir ekip var. Nereden beslendikleri ve neden bunu yaptıklarını biliyoruz ama bu ucuzluklarla meşgul olacak zamanımız yok.

Kestel’de bir süredir devam eden ve utanmazca kaçak yapılaşmayı savunan bir ekip var. Nereden beslendikleri ve neden bunu yaptıklarını biliyoruz ama bu ucuzluklarla meşgul olacak zamanımız yok.

Doğruyu kim yapıyorsa onun yanında durmaktan da asla imtina etmeyiz etmeyeceğiz de. Bugün CHP Kestel İlçe yönetimini ve meclis grubunu tebrik etmek istiyorum.

Bir süredir CHP Meclis üyesi kimliğini kullanarak kaçak yapıyla mücadeleye karşı adeta savaş açan CHP Kestel Belediye Meclis Üyesi Sinan Keleş, kendi partisi tarafından bile dışlanacak duruma geldi. CHP Kestel’de önemli bir adım atarak doğrudan yana tavır koydu. Kendi meclis üyesine rağmen.

Gelelim şu Sinan Keleş meselesine. Daha önce de yazıldı çizildi.

Çok uzaklara gitmeye gerek yok zikzaklı siyasetini görmek için. Son yerel seçimler öncesi AK Parti’den belediye başkan aday adayıydı Sinan Keleş. Aday gösterilmeyince Önder Tanır’dan ilk sıradan meclis üyeliği ve belediye başkan yardımcılığı istedi. Tanır buna yanaşmadı.

Sonra bir anda CHP saflarına katıldı Sinan Keleş. Azılı bir AK Parti muhalifi oluverdi. CHP onu listeye yazıp meclis üyesi yaptı. Ancak Keleş, makam mevki isterken onu kesmiyordu meclis üyeliği. CHP’den ayrı bir şekilde siyasetini Önder Tanır karşıtlığı üzerine kurdu.

Mesele öyle bir hale geldi ki devletin kanunu nizamı ortadayken ve cesaretle bir belediye başkanı kaçak yapılaşmaya savaş açmışken Sinan Keleş sosyal medya üzerinden kaçakçılarla yaptığı röportajları yayınlamaya başladı. O kadar saçma bir hal aldı ki iş CHP Kestel yönetimini bile çileden çıkarmayı başardı.

CHP Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, iyi bir solcu iyi bir CHP’lidir. İdeolojisinden milim sapmaz. Partililerine de ciddi sahip çıkan bir isimdir. Hatice Doğan bile bu saçmalığa dayanamadı ve toplayıp meclis grubunu, Sinan Keleş’in arkasında durmayacaklarını, kaçak yapılaşma konusunda belediyenin yanında olduklarını onlara söyledi.

Doğal sit alanına kaçak yapıldığı için belediye ekipleri tarafından yıkılan villa sahipleriyle sosyal medya üzerinden canlı yayın yapan Keleş’e tepkiyi Kestel Belediye Meclisi’nde CHP Grubu net bir şekilde verdi. 

Kestel Belediye Meclis Toplantısında CHP Grubu Başkanı Önder Tanır’a hitaben, kaçağı savunan Meclis üyeleri Sinan Keleş’in açıklamalarının partiyi temsil etmediğini bildirerek, “Lütfen, kaçak yapılarla ilgili yasalardan kaynaklı görevinizi yapın. Teşekkür ediyoruz” diyerek net bir şekilde gösterdi.

CHP’ye doğrudan yana hukuktan ve kanundan yana aldığı tavır nedeniyle kutluyoruz. Burdan çok defa eleştirdik CHP’yi ancak doğru yapılınca da takdir etmek gerekiyor. Bu doğru bir tavır ve alkışlanmalı.

Mecliste konuşan CHP’li meclis üyesi Yılmaz Demir, meclisin kaçak yapılar ve imar affından kaynaklı olarak yetkiyi başkana verdiğini açıkladı. Bu kararın altında CHP’nin de imzası olduğunu hatırlatan Yılmaz Demir, “Siz lütfen görevinizi yapın” çağrısında bulundu. Demir, “CHP’nin politikalarını belediye meclisinde grup sözcüsü, partide ise ilçe başkanımız belirler. Siz bizim kaçak yapıları yıkmayın, hata yapıyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz dediğimizi duydunuz mu? Tavrımız net” ifadelerini kullandı.

Şimdi buradan Sinan Keleş’e iki çift sözümüz var. Siyasetçi olarak yapıyorsan bunları partin bile kabul etmiyor bu hukuksuzluğa verdiğin desteği. Gazeteci olarak yapıyorsan bunun adı başka bir şey olur.

Doğruları çarpıtmak sana bir şey kazandırmadığı gibi bugün varsa itibarını da yok etmiş oldun. Partinin yaptığı açıklamanın ardından istifa edersin diye bekledik ama ona bile cesaret edemedin. Tavsiyemiz doğrularla siyaset yapmanız. Malum kimse eğriye talip olmaz,doğruyu arar.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Meral Akşener, Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay’ın istifasını istedi