a

BTSO’dan bir başarı hikayesi daha!

Bursa tarih boyunca çok güçlü, etkili, etkin ve değerli bir şehir olmayı başarmış, önemli bir çekim merkezi...

Bursa tarih boyunca çok güçlü, etkili, etkin ve değerli bir şehir olmayı başarmış, önemli bir çekim merkezi. Belki cumhuriyet döneminde en azından siyaseten biraz hak ettiği noktanın gerisinde kalsa da istediği her an ülkenin kalbi olduğunu hissettirebilecek güce sahip çok özel bir şehirdir. 

Bursa istediğini her alanda yapabilecek, bunuda zaman zaman gösteren bir şehir olmasına rağmen, bazı yerel aktörlerin zayıf kalmasından bazen geride katlıyor ya da gücünün tam hissedilmediği zamanlar oluyor. Ancak bu Bursa için her zaman aşılacak bir durum. 

İşte Bursa’nın gücünü gösteren, Bursa’nın değerini ortaya koyan çok önemli bir gelişmeyi geçen hafta yaşadık. İstanbul’da düzenlenecek ev tekstil açısından son derece önemli bir fuar olan Homatex  Fuarı, yüklenici firmanın bunun yerine getirememesi nedeniyle neredeyse yapılamayacakken Bursa devreye girdi. BTSO iştiraki KFA Fuarcılık Şirketi, devreye girerek fuarı düzenleme işini üstlendi. 

BTSO  Başkanı İbrahim Burkay ve yönetiminin eşsiz bir başarısıyla ortaya konulan fuar çok da gösterişli ve başarılı bir şekilde yapıldı. Bursa adeta fuara çıkarma yaptı. Yani sadece fuar organizasyonunu yapmakla yetinmedi Bursa ev tekstil sektörü gövde göstearisi de yaptı aynı zamanda fuarda. Ve dahası Bursa adeta bir gövde gösterisi yaptı İstanbul’da. Bürokrasisinden siyasetine, belediyelerinden iş dünyasından turizm sektörüne kadar mükemmel bir sınavı başarıyla çıktı işin içinden. 

Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük buluşmaları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili Fuarı’nı üstlenen Bursa, sadece Türkiye değil dünyadan yoğun katılımla bu fuarı yaptı. 

 İşte o fuarın açılışında konuşan ve  yeni dünya düzeninde sürdürülebilirliğin önemine vurgu yapan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Sürdürülebilirlik başarının olmazsa olmaz anahtarlarından bir tanesi. 

Sektörümüzün 26 yıldır aynı yerde üstüne basa basa bu fuarı hayata geçirmesi, fuarın uluslararası hüviyete kavuşmasını ve dünyadaki tüm oyuncuların buluşmasını sağlayan en önemli faktörlerden bir tanesi. HOMETEX, sektörün güç birliğinin eseri. Bu fuarın en büyük özelliği birlik ve beraberliğimiz. İstanbul, Ankara, Denizli, Bursa, Adana, Gaziantep başta olmak üzere sektörümüzün tüm aktörleri bir araya gelerek bu fuarı gerçekleştirdik. Üretmek tek başına yetmiyor. Bunu pazarlamak lazım. Fuarlar da bu anlamda çok önemli. İstanbul Fuar Merkezi yeni yapılanmasıyla harika bir yer olmuş. Bu alana yapılan yatırımlar nedeniyle İTO Başkanımız Şekib Avdagiç ve yönetimi başta olmak üzere fuarımıza destek sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Burkay, yönetiminde oldukça başarılı bir süreç geçiren BTSO, sadece Bursa için değil Türkiye için ne kadar önemli olduğunu her platformda gözler önüne seriyor, altını çizip imzasını atıyor. 

Bu yıl 11 salonda toplam 200 bin metrekarelik alanda düzenlenen HOMETEX’te oluşturulan “İlham Alanları”nda perde, perde aksesuarları, tül, döşemelik kumaş, mutfak ve yemek odası tekstili, havlu ve banyo grubu ürünleri, uyku ve yatak odası tekstili gibi çok çeşitli ürün grupları sergileniyor. Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarının oluşturduğu “Designer Box”larda ise tasarımcılar, firmaların ürünlerini kendi yorumlarıyla harmanladı.

Fuarın tamamlanmasının ardından hedefin yüzde 50 üzerinde bir hacim yakalandığını da öğrendik. 1 Milyar dolarlık bir ticaret hacmi beklenirken, yerli ve yabancı 650’yi aşkın firmanın yeni ürünlerini sergilediği fuara 5 günde 126 ülkeden 170 bin ziyaret gerçekleşti,  iş hacmi yaklaşık 1,5 milyar dolar olarak gerçekleşti. Alkışlar Bursa ve BTSO’ya. 

Fuarın tamamlanmasının BTSO’nun iştiraki olan KFA Fuarcılık şirketinin bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında çok önemli organizasyonlara imza attığını belirten Başkan Burkay, “Bugün ev tekstili sektöründe dünyanın en prestijli fuarları arasında yer alan HOMETEX’i KFA Fuarcılık şirketimizin başarılı organizasyonuyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

TETSİAD’ın ev sahipliğinde gerek ihracatçı birliklerimiz gerekse de odalarımızın büyük bir güç birliği sergileyerek destek verdikleri fuarımız katılımcı ve ziyaretçilerimiz açısından beklentilerin de üzerinde bir memnuniyetle tamamlandı” dedi.

Bir başarının altına daha Bursa imzası atılmış oldu. Darısı yeni başarılara. Bursa bunu her alanda başarma potansiyeli ile çok daha etkin ve etkili bir döneme giriyor diyebiliriz. 

Ne kadar güzel bir dönem yaşıyoruz öyle değil mi?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

DÜNYA STARLARIYLA AYNI SAHNEDE