a

“BOMBARDIMANLAR GİDEREK YOĞUNLAŞIYOR”

Kremlin Sözcüsü Peskov, Ukrayna’nın doğusundaki durum için "Son derece gergin" dedi. Peskov, Putin’in 'büyük bir

Kremlin Sözcüsü Peskov, Ukrayna’nın doğusundaki durum için “Son derece gergin” dedi. Peskov, Putin’in ‘büyük bir toplantı’ düzenleyeceğini kaydetti.

Rusya’da hareketli dakikalar yaşanıyor.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna’nın doğusundaki durumun son derece gergin olduğunu söyledi.

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugün Rusya Güvenlik Konseyi ile olağanüstü bir toplantı gerçekleştireceği bilgisini paylaştı.

“BOMBARDIMANLAR GİDEREK YOĞUNLAŞIYOR”

Gazetecilere yaptığı açıklamada Peskov, Ukrayna’nın Donetsk ve Lugansk bölgelerinde Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki bölgede artan gerginliğe ilişkin konuştu.

Ukrayna’nın doğusundaki durum nedeniyle endişe duyduklarına işaret eden Peskov, “Durum son derece gergin ve şu ana kadar tansiyonun düştüğüne dair herhangi bir işaret görmüyoruz. Kışkırtmalar, bombardımanlar giderek yoğunlaşıyor ve bu elbette çok derin bir endişeye neden oluyor.” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK BİR TOPLANTI OLACAK”

Putin’in bugün Rusya Güvenlik Konseyi ile olağanüstü bir toplantı gerçekleştireceğini bildiren Peskov, “Putin’in Rusya Güvenlik Konseyi ile gerçekleştireceği rutin değil, büyük bir toplantı olacak. Putin’in de bu toplantıda konuşması bekleniyor.” diye konuştu.

Peskov, söz konusu toplantının hangi gündemle gerçekleştirileceğine dair detay paylaşmadı.

“İHTİMAL DIŞI GÖRMÜYORUZ”

Öte yandan Rus Sözcü, Putin ile ABD Başkanı Joe Biden arasında bir görüşme ihtimalinin bulunduğunu belirterek, “Bunu ihtimal dışı görmüyoruz. Gerekirse, iki lider her zaman telefon veya kişisel temaslara karar verebilirler. Bu onların kararı olacak. Bu toplantı devlet başkanlarının uygun görmesi halinde mümkündür.” dedi.

KAYNAK ENSONHABER

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrika ülkeleriyle ilişkilerimizi geliştirmeye devam edeceğiz