fbpx
a
reklam

Bolu Beyi’nin torunu…

İsmail Taştan Yazdı: “Kemal beyin mutfağından 3 dakikalık youtube sesleniş” konuşmasıyla gitmek de var. “Cumhurbaşkanı faizleri sıfıra çeksin ve kısa zamanda bu ülkeyi refaha ulaştırsın.” Ben kendisinin bu konuda samimi olduğunu biliyorum" diyor. Bay Bolu beyi ne yaptın sen ya!

Sık sık çıkışları ile şimşekleri üzerine çeken CHP’li Bolu Belediye Başkanı “Tanju Özcan, bu kez büyük oynamış.” CHP’den ihraç edilmesi gündemde olan Özcan, partisinin ekonomi politikalarına yönelik sert eleştirilerine adeta kafa atıp Erdoğan’a destek attı. Özcan,  “Milli kurtuluş savaşında faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanı’mızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım” dedi. Özcan, tam ortaya topu atarak CHP yönetimi ile kendisini seven tabanını vuruşturmak istiyor galiba…


Bolu beyi büyük oynamış! Allah için daha bir tek tane hizmeti ile gündeme geldiğini duymadım (!) Ama “2,5 yıldır Türkiye gündemine girip girip çıkıyor.” Şöyle ortalık karışıkken hele bir nefes alalım demeye kalmıyor bizim Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan şakadana çıkıyor ortaya… 


Irkçı söylem ve eylemli tepki çekiyor ama bazen ortaya attığı toplarla acayip işler görüyor. “Bolu’nun sert havasından olsa gerekpek geri vites yapmadığını belirterek hakkını verelim.”Tanju Özcan’ın CHP’de öne çıkması belli ki kendi parti üst yönetimini rahatsız etmiş. Başörtülü bir kadınla ilgili anlattığı anı ile tüm “Türkiye’nin şimşeklerini” üzerine çeken Özcan, partisi tarafından disipline sevk. Paket edecekler seni Bolu beyi. 


Verdiler vermesine disipline ama “Bolu beyine kabir azabı yaşatıyorlar” adeta. Dosya disiplinde duruyor karar vermiyorlar. Bolu beyi bu arada yine ülke gündemine geliyor. “Kah yabancılarla nikahı 100 bin lira yaptım diyor kah yabancılara su 10 misli fiyata açıklaması yapıyor.” Enerjisi fazla geliyor olsa gerek yerinde duramıyor. Zaman zaman da parti genel merkezine sözünü “gizli ok” gibi yolluyor. 


Son bir haftadır yine maşallahı var “Bay Bolu beyinin. Negehan Alçı’ya gönderdiği füze ile ciddi bonus topladığını kabul edelim. Bolu beyini sıkıştırayım derken Alçı, kadın dayanışmasıyla savunduğu kaleye ters köseden golü yiyiverdi.”Nagehan’ın son dönemde toplumda oldukça antipatik halleri de buna eklenince, Bay Bolu beyi jeneriklik bir kapakla günü kapattı. Oldukça uzun bir özetin ardından gelelim Tanju Özcan’ın dün yaptığı altın vuruşa. Özcan’ın açıklamalarını dinleyenler önce şaka mı diye düşündü hiç şüphesiz. Yok yok bayağı ciddi bir şekilde ve inançla çıkıyordu ağzından çıkan ve özellikle “CHP’lilere şoke edecek o sözler.  Bay Bolu beyi konuştukça dinleyenlerin ağzındaki” açı genişlemeyi sürdürüyordu


Tanju Özcan konuşunca “dolarda avroda hareket olmuyor” ama dinleyenlerin yüzlerinde ve ağızlarında farklı şekiller oluşuyor. “Attıracaksın  kendine bak partiden. Senden daha faşistleri var CHP’de. İki dakikada tek gidiş biletini keserler söyleyeyim.”


 Okumadıysanız ya da dinlemediyseniz buradan kısa bir özet geçeyim de konu iyice anlaşılsın. “Malum Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetin ekonomik politikalarını ölümüne eleştiriyor şu an CHP. Her gün bir sözcüsü çıkıp ayar vermeye kalkıyor.”“Bir kısım CHP’li nefeslerini tutmuş paraşütle atlamış kıvamında doları avroyu takip ediyor. Yükseldikçe hükümete yürüyor.”Eee hal böyleyken “Tanju Özcan sen çık,  “Milli kurtuluş savaşında faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım” diye ver.”Ört üstümü ört ört ki ölem ben. Aha da size öldürücü darbe, “Bir avuç tefeciye Türkiye’yi mahkum edenlerden sıkıldım” Derhal Merkez Bankası Başkanı istifa etsin ya da bir kararname ile faiz sıfıra düşsün. Ben faizin derdindeyim. “Dolar isterse 100 liraya çıksın.” Bizim parti sözcüsüne de kızıyorum. Sayın Öztrak, ‘Faizin düşmesi yanlış’ diyor.

Nesi yanlış Sayın Öztrak? Sayın “Cumhurbaşkanı faizleri sıfıra çeksin ve kısa zamanda bu ülkeyi refaha ulaştırsın.” Ben kendisinin bu konuda samimi olduğunu biliyorum” diyor. Bay Bolu beyi ne yaptın sen ya! CHP’nin ekonomi siyasetini güdümlü füze ile imha ettin iyi mi? Bak atacaklar seni bu vakitten sonra “Mustafa Kemal Paşa gelse alamaz ellerinden diyeyim.” Sarı zarf yola çıkmıştır sen yarın postacıyı kaçırma derim.

 
Bak partinin ikinci kurucularından biri olan Mehmet Sevigen’i “Kemal Bey’i eleştiriyorsunuz, Sabah gazetesi ve sağ kökenli gazetelere demeç veriyorsunuz” diyip şak diye attılar partiden. Seni çiğ çiğ yerler. Ama hakkını teslim edelim büyük oynamış Tanju Özcan. Bolu Beyi’nin torunu olduğunu da net göstermiş. 


“Şimdi asimetrik olarak gönderdiği füzelerle üst üste çok şok yaşayan” CHP yönetimi, “Kemal beyin mutfağından 3 dakikalık youtube sesleniş” konuşmasıyla gitmek de var. Ona da kaderimin oyunu der geçersin olur biter. 

Sen sağ CHP selamet.

*****************************************

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Gürkan’dan ‘Nihayet’ Geciken Yenilenme ve Değişim geldi.

HIZLI YORUM YAP