a
reklam reklam
 • Haberyum
 • Sağlık
 • Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Geçer? 5 Kolay Çözümü!

Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Geçer? 5 Kolay Çözümü!

Kadınların sıklıkla karşılaştığı sorunlardan bir tanesi bikini bölgesi kararması diğer bir değişle de vajina kararması olarak karşımıza çıkar. Bu kararma kadınların cinsel hayatlarında daha pasif ve çekingen davranmasına yol açmaktadır. Bu sebeple bikini bölgesi kararması nasıl geçer tarzı sorular sorulmaktadır. Bunun bazı doğal yöntemleri bulunmaktadır.

Bikini bölge kararması nedeniyle izlenebilecek yöntemler şunlardır;

 • Limon suyu
 • Sık sık çamaşır değişimi/tercihi
 • Kullanılan ağda
 • Cilt maskesi
 • Lazer epilasyonu
bikini bolge kararma
bikini bolge kararma

1- Limon Suyu: Genellikle limon suyu cildi beyazlatmak için kullanılır. Bikini bölgesi yani vajina beyazlatma için de limon suyuyla yapılacak masaj oldukça yeterli olacaktır. Bu yöntemler koltuk altı kararması için de tercih edilebilir.

bikini bolgesinde kararma
bikini bolgesinde kararma

2- Çamaşır Tercihi: Pamuklu çamaşırları tercih etmek çok daha iyi olacaktır. Polyester çamaşırlar pişiğe bağlı olarak kararmaya sebebiyet verebilir.

bikini bolgesindeki kararma
bikini bolgesindeki kararma

3- Ağda: Ölü deriyi söküp aldığı için kararmanın önüne geçebilir. Bunun için bu bölge sık bir şekilde ağdayla temizlenmelidir.

bikini bolgesi kararmasi icin ne yapilmali
bikini bolgesi kararmasi icin ne yapilmali

4- Maskeler: Bu bölgeye belirli maskeler de uygulanabilir. Aloe vera özlü maskeler vajina beyazlatma işlemi için oldukça uygundur.

bikini bolgesindeki kararmalar nasil gider
bikini bolgesindeki kararmalar nasil gider

5- Lazer: Eğer doğal yöntemler vajina kararmasını engellemiyorsa lazer yöntemi de sık şekilde tercih edilmektedir. Beyazlatma işlemi için en kesin çözüm de budur. Meydana gelen kararmaların önüne bu tür yöntemlerle geçebilirsiniz.

Bikini Bölgesi Kararması Sebepleri

Bikini bölgesi kararması birçok sebepten dolayı meydana gelmektedir. Öncelikle bikini bölgenizi sürekli olarak temiz tutmanız gerekecektir. Kararmanın nedenlerini maddeler halinde incelemek gerekirse

 • Jilet kullanımı vajina kararmasını tetiklemektedir. Bu bölgelere mutlaka jilet vurmamak gerekmektedir. Bikini bölgenizi ağda ile temizlemelisiniz.
 • Vajina kararmasını, vajina bölgesinde sürekli oluşan terlemeler de tetiklemektedir. Böyle bir sorunla karşı karşıya olan kişiler iç çamaşırlarını değiştirmelidir.
 • Vajina bölgesinde kullanılan krem tarzı ürünler de kararmanın nedenleri arasında gösterilebilir. Genellikle bu bölgeye bu tür kozmetik ürünler kullanılmamalıdır.
 • Genital bölgelerde, genital bölge kararması olmasının bir diğer sebebi de epilasyondur. Eğer bu bölge civarında epilasyon yapılmışsa ters etki olarak kararma oluşabilir.

Kararmanın nedenleri bu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında sebeplerden dolayı da kararmalar meydana gelebilir. Fakat kişilerin bikini bölgesinde kararma meydana geldiği vakit yapması gereken ilk şey önlem almak olacaktır. Bu sayede kararma gelişmeden önüne geçmek mümkün olabilir.

Anahtar kelimeler; Bikini bölgesi kararması Kadınlar Kulübü, Bikini bölgesi kararması Nasıl geçer, Genital bölge kararması ekşi, Genital bölge kararması erkekleri rahatsız eder mi, Bikini bölgesi kararması Nasıl Geçer doğal yöntem, Genital bölge kararması nasıl geçer Kadınlar Kulübü, Genital bölge kararması için krem Kullananlar, Genital bölge kararması bitkisel çözümler,

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Korona virüs, çocuklarda organ yetmezliğine neden oluyor