a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Bayraklı’dan deprem mağduru can dostlara mama desteği

Bayraklı’dan deprem mağduru can dostlara mama desteği

Türkiye’yi sarsan zelzele felaketinden etkilenen can dostları unutmayan Bayraklı Belediyesi, yaşanan afet sonrası bölgede yiyecek meşakkati yaşayan sokak hayvanları için mama takviyesinde bulundu. Veteriner İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda bir buçuk ton kedi ve köpek maması ile birlikte arama-kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere onlarca malzemeyi zelzele bölgesine gönderdi.

Başkan Serdar Sandal, “Depremden etkilenen tüm canlılara elimizden gelen takviyesi vermeye çalışıyoruz. Var gücümüzle bu yarayı da el birliğiyle sarıp, kahırların üstesinden geleceğiz” dedi.

BİR BUÇUK TON MAMA GÖNDERİLDİ

Depremin birinci gününden itibaren Bayraklı Belediyesi tarafından başlatılan ve çığ üzere büyüyen zelzele dayanaklarına bir yenisi daha eklendi. Sarsıntı sonrası evsiz kalan ve büyük afetten etkilenen tüm sokak hayvanları için çalışmalar yürüten Veteriner İşleri Müdürlüğü, afet bölgesine kedi ve köpekler için bir buçuk ton kuru mama, kedi yakalama kafesi, köpek tasmaları ve katlanabilir köpek kafesi gönderdi.

EKİPLER BÖLGEDE FAALİYETİNİ SÜRDÜRÜYOR

Öte yandan Bayraklı Belediyesi, sarsıntının birinci gününden bu yana bölgeye 69 bin giysi eşyası, 92 bin bebek bezi, 3 bin kutu mama, 42 bin besin eseri, 12 bin battaniye/ yorgan ve yüzbinlerce acil gereksinim materyali ulaştırdı. Ayrıyeten Hatay’a gönderilen donanımlı ambulans ve sıhhat işçileri ile uzman zabıta takımları de arama kurtarma ve yardım dağıtımı faaliyetlerini sürdürüyor. 

HER VAKİT YANLARINDAYIZ

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Depremden etkilenen tüm canlılara elimizden gelen dayanağı vermeye çalışıyoruz. Var gücümüzle bu yarayı da el birliğiyle sarıp, külfetlerin üstesinden geleceğiz. İçimiz yanıyor ve acılarımızı paylaşırken umudumuzu da sürdürüyoruz. Her vakit zelzele mağdurlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türkiye’deki Depremin Yaralarını Sarmak İçin Azerbaycan’da Kardeş Yardımı Platformu Kuruldu