a

Bayraklı Belediyesinden deprem raporu

Türkiye’yi sarsan sarsıntı felaketi ile birlikte başlatılan yardım kampanyaları kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdüren Bayraklı Belediyesi, afetin birinci anından bu yana 17 tır ve büyük kamyon dolusu muhtaçlık materyalini bölgeye ulaştırdı. Yapılan yardımlar afetzedelere umut oldu. Lider Serdar Sandal, “Bayraklı’da düzgünlüğü daha da büyüteceğiz. Depremzedelerimiz için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Onları asla yalnız bırakmayacağız” dedi.

YARDIMLAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Yaşanan sarsıntı felaketi sonrası başlatılan yardım seferberliği, zelzelenin birinci gününden bu yana Bayraklı’da gece gündüz demeden devam etti. Gönüllülerin de dayanaklarıyla yürütülen çalışmalarda sarsıntı bölgesindeki gereksinimlere yönelik gereçler tek tek ayrıştırılarak paketlenip, tırlara yüklendi ve gereksinim durumuna nazaran zelzelenin vurduğu vilayetlerdeki uyum merkezlerine gönderildi.

17 TIR, YÜZBİNLERCE YARDIM MALZEMESİ

8 günde toplam 17 tır ve büyük kamyon dolusu gereksinim materyalini sarsıntı bölgesine gönderen Bayraklı Belediyesi, battaniyeden ısıtıcılara, kışlık kıyafetten aydınlatma sistemlerine, bebek maması ve bezlerinden hijyen materyaline kadar 400 binden fazla eseri gereksinim sahiplerine ulaştırdı. Ayrıca tam donanımlı ambulansla Hatay’a gönderilen tam sıhhat çalışanları yaralıların taşınması çalışmalarına aralıksız takviye verirken, 18 kişilik uzman zabıta grupları de arama kurtarma ve yardım dağıtımı faaliyetlerini sürdürüyor.

İYİLİĞİ BÜYÜTECEĞİZ

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “100 yılın en büyük felaketi sonrası sarsıntı bölgelerine yönelik yardım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bayraklı halkının sağduyusu ile takviyemizi sürdüreceğiz. Depremzedelerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Harran Üniversitesi’nin Bir Yardım Konvoyu Daha Deprem Bölgesine Gönderildi