a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Batı’lı bir ülke daha UNRWA’ya yardımları askıya aldı!

Batı’lı bir ülke daha UNRWA’ya yardımları askıya aldı!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Son dakika haberine nazaran Estonya Dışişleri Bakanı Margus Tsahkna, Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) çalışanlarının 7 Ekim olaylarına karıştığı tezi üzerine Estonya’nın UNRWA’ya yapılması planlanan finansal yardımları askıya aldığını duyurdu.

Çalışanlarının İsrail ve Filistin ortasında çatışmaların patlak verdiği 7 Ekim olaylarına karıştığı argümanı üzerine bir ülke daha Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na yönelik yardımları askıya aldı. Estonya Dışişleri Bakanı Margus Tsahkna yaptığı açıklamada, “UNRWA’ya yönelik son devirdeki çok önemli argümanlarla ilgili olarak Estonya, örgüte finansman sağlamaya devam etmeyecek” sözlerini kullanarak, tezlerin “hızlı ve derinlemesine araştırılması” davetinde bulundu.

YARDIMLARI ASKIYA ALAN ÜLKE SAYISI 10’A YÜKSELDİ

Almanya, İsviçre, İtalya, Kanada, Finlandiya, Avustralya, İngiltere, Hollanda ve ABD, UNRWA’ya yönelik finansal dayanağını süreksiz mühletle durdurma kararı aldıklarını açıklamıştı.

KAYNAK: İHA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ürdün’de ABD üssüne hücum: 3 asker öldü, çok sayıda yaralı var! Biden’dan açıklama!