a

Başkan Tekin deprem bölgesinde

Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin ve beraberindeki heyet ,Hatay’a giderek depremzedeleri ziyaret etti. Sarsıntı bölgesinde incelemelerde bulunan Tekin, çalışmalar hakkında bilgi aldı

Geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 vilayetimizi etkileyen zelzeleler sonrası Torbalı Belediyesi tüm üniteleriyle seferber olmuştu. Yaşanan felaket sonrası yaraları sarmak için bölgeye takım gönderilirken bugün de Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin ve beraberindeki heyet Hatay’a gitti. Burada incelemelerde bulunan Lider Tekin’e Belediye Lider Yardımcısı Yavuz Selim Özgan, Torbalı Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Hasan Atak, Torbalı Belediyesi Toplumsal Yardımlaşma Müdürü Çağlar Albayrak da eşlik etti. Sarsıntı bölgesinde yıkılan binaları inceleyen ve depremzedeleri ziyaret eden Tekin, sarsıntının birinci gününden beri bölgede olan ve büyük emek sarf eden AHBAP Derneği Lideri Haluk Levent’ten de çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TEKİN “BİR YANDA ACI BİR YANDA DAYANIŞMA”

Ayrıca zelzelenin birinci gününden itibaren bölgede koordineli bir halde çalışılan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çadırını da ziyaret eden Tekin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay’dan da bilgi aldı. Çok büyük bir acı yaşadıklarını söz eden Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin, yaptığı açıklamada “Burada bir yanda büyük yıkıntılar, tarifsiz acılar bir yanda da Belediyelerimiz, AHBAB, AKUT, AFAD başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların depremzede halkımız için yardımlaşma ve dayanışması var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hatay benim şahsi sorunumdur diyordu. Görüyoruz ki Hatay artık hepimizin şahsi meselesi” tabirlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çukurova’da Depremzede Çocuklar Eğlendi