a

Başkan Taban’dan Miraç Kandili Mesajı

Miraç Kandili nedeniyle kutlama bildirisi yayınlayan Belediye Lideri Alper Taban, bu mübarek gecelerin ülkemizin ve milletimizin birlik beraberliğinin artmasına vesile olması temennisinde bulunarak; “Miraç, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en büyük mertebeye yükseliştir. İçerisinde bulunduğumuz bu güç günlerde, ülkemiz ve milletimiz için de tekrar yükselişin habercisi olmasını rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, Cuma gecesi idrak edeceğimiz Miraç Kandiline ait yazılı bir açıklama yayınladı. Lider Taban, üç aylarda Regaip Kandili ile başlayan mübarek gecelerin birçok hikmet, sır ve rahmeti içinde barındıran Miraç Kandili ile devam ettiğini tabir ederek bilhassa zelzele afetinin yaşandığı kentler, depremzedeler ve hala enkaz altında olan vatandaşlarımız için dua istedi. Lider Taban, açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

“Mukaddes geceler zincirinin halkalarından biri olan mübarek Miraç Kandiline kavuşmanın manevi huzurunu yaşıyoruz. Fakat yaşanan zelzele afetinden ötürü da bir yanımız üzgün ve acılı. Miraç gecesi; ilahi lütuf ve ikramlarla dolu bir gecedir. Peygamber Efendimizin yaptığı Miraç seyahati, Mescid-i Haram’dan başlayıp Mescid-i Aksa’ya ve oradan da Ulu Mevla’ya yanlışsız yapılan kutsal bir seyahattir. Miraç, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en ulu mertebeye yükseliştir. Bu türlü geceler birlik beraberliği, dayanışmayı ve kardeşlik hislerimizi pekiştirmeye, kendimizi ve yaptıklarımızı bir daha gözden geçirip tartmamıza vesile olan gecelerdir. İnşallah bu mübarek gecenin içimizi yakan zelzele afetinin yaralarını sarma noktasında bizlere güç kuvvet vermesi temennisiyle ellerimizi semaya açacağız. İçerisinde bulunduğumuz bu sıkıntı günlerde, mübarek Miraç gecesinin de ülkemiz ve milletimiz için de yine yükselişin habercisi olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Bu mübarek geceyi fırsat bilip milletimiz ve ülkemiz için, sarsıntı bölgelerindeki vatandaşlarımız için, hala enkaz altında olan canlarımız için, tüm dünyada barış ve huzurun sağlanması için şanlı Rabbimize dua etmeliyiz.”

“Bu vesileyle pek çok değerli hadiseyi içerisinde barındıran bu kutlu gecenin başta İnegöl’ümüze, ülkemize ve tüm dünyaya sıhhat ve huzur getirmesini diliyorum. Bir daha bu türlü afetler yaşanmamasını, zelzele afetiyle imtihan olan ülkemizin en kısa müddette yaralarını sarmasını temenni ediyorum. Bunan inancımızın da tam olduğunu tabir etmek istiyorum. Miraç Kandili’nin İslam aleminin tekrar dirilişine vesile olması dileğiyle milletimizin ve İslam âleminin mübarek Miraç Gecesini tebrik ediyorum.”

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN MEVLİT OKUNACAK

Başkan Taban, Miraç Kandilinin idrak edildiği gece sarsıntıda hayatını kaybedenler için mevlit okutulacağını da söz ederek tüm ilçe halkını davet etti. Lider Taban, “Cuma gecesi OSB mescidinde İnegöl Müftülüğümüz ile birlikte hem kandil programımızı ve helva ikramlarımızı gerçekleştireceğiz hem de zelzelede hayatını kaybeden vatandaşlarımız için mevlit okunacak. Yatsı namazından yarım saat evvel başlayacak olan, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar ile ellerimizi semaya açacağımız bu manalı programa tüm ilçe halkımızı bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İnegöl Depremzede Ailelerin Tüm İhtiyaçlarını Karşılıyor