a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Başkan Soyer Hatay’ın ardından Osmaniye’ye geçti “En iyi hizmeti üretmek zorundayız”

Başkan Soyer Hatay’ın ardından Osmaniye’ye geçti “En iyi hizmeti üretmek zorundayız”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, afet bölgesinde Hatay’ın akabinde 11 büyükşehir belediyesi içinde genel afet uyumunu İzmir’in üstlendiği Osmaniye’yi ziyaret etti. Kent esnafıyla bir ortaya gelen Lider Soyer, Osmaniye’de kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Uyum Merkezi’ndeki çalışmaları da inceledi. Alanda misyonlu ünitelerle toplantı yapan Lider Soyer, “En güzel hizmeti üretmek zorundayız” dedi.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen zelzelenin yaralarını sarmak için yine afet bölgesine gelen İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Hatay’ın akabinde Osmaniye’yi ziyaret etti. Cebelibereket Şehit Ali Alkan Ortaokulu’nda kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Uyum Merkezi’ne gelen Lider Soyer, ünitelerin faaliyetlerini inceleyerek, taşınabilir mutfak, lojistik deposu, kayıt merkezi ve toplumsal alanları gezdi.

Depremzedeleri de ziyaret etti
Merkezdeki çadır alanında konaklayan depremzedeleri ziyaret ederek muhtaçlıklarını soran da Lider Soyer, alanda misyonlu tüm ünitelerle uyum toplantısı yaptı. Lider Soyer, “Bizim 2 buçuk yıl evvel sarsıntı görmüş bir kent olmamızın tecrübesiyle burada en gerçek, en güçlü hizmeti verebilecek durumdayız. En düzgün hizmeti vermek için canla başla çalışmalıyız. Yaptığımız yemeğin kalitesinden çadırlara, giysilere kadar ne yapıyorsak en güzelini yapmak zorundayız” halinde konuştu.

“Buradayız, yanınızdayız”
Koordinasyon merkezindeki incelemenin akabinde Lider Soyer, Osmaniye esnafını ziyaret etti. Lider Soyer’e bölgede vazifeli CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ile CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı eşlik etti. Esnafı dolaşarak geçmiş olsun dileklerini ileten Lider Soyer, “Her ne gereksiniminiz varsa yanınızdayız, buradayız” dedi. Osmaniyeli yurttaşlar ise Lider Soyer’e İzmir’den verdiği takviye için teşekkür etti.

Osmaniye’nin uyumu İzmir’de
İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük sarsıntının çabucak akabinde Hatay, Osmaniye, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta afet uyum merkezleri oluşturdu. Buralarda çadırkent ve konteyner ömür alanları kuruldu. Bu merkezlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uzun mühlet hizmet vermesi planlanırken 11 büyükşehir belediye lideri da afet bölgesindeki 10 ilin genel uyumunu bölüşerek işbölümü yaptı. Buna nazaran İzmir Büyükşehir Belediyesi Osmaniye’nin genel afet koordinatörü oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kızılay Depremzede Kadınlara Özel Whatsapp Hattı Kurdu