a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Başkan Sandal, “Asla yalnız kalmayacaksınız”

Başkan Sandal, “Asla yalnız kalmayacaksınız”

Türkiye’yi yasa boğan zelzele felaketi sonrası, yıkıma uğrayan bölgelerde ziyaretlerini sürdüren Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, Malatya’nın akabinde Adıyaman’a gitti. Enkaz alanlarında ve çadır kentlerde incelemelerde bulunan Lider Sandal, depremzedelerle buluştu, taziye dileklerini iletti. Sandal; Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 70’er çadırdan oluşan barınma alanları yarattıklarını söyledi.

BARINMA ALANLARI OLUŞTURULUYOR

Depremin vurduğu kentlerdeki incelemelerini sürdüren Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, Malatya’nın akabinde Adıyaman’ı da ziyaret etti. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ile birlikte dağ köylerini gezen Lider Sandal, enkaz bölgelerinde ve çadır kentlerde depremzedelerle buluştu. Bölge halkının acil gereksinimlerine yönelik yardım çalışmalarının sürat kesmediğine vurgu yapan Lider Sandal; Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 70’er çadırdan oluşan tam donanımlı barınma alanları yarattıklarını da belirtti. Bayraklı halkının sağduyusu ile doldurulan tırların da aralıksız olarak bölgeye yardım ulaştırmaya devam ettiği tabir edildi.

“YARDIMLARIMIZ SÜRECEK”

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal “Ülkemizi yasa boğan sarsıntının birinci gününden itibaren yardım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bugüne kadar toplam 24 tır dolusu acil muhtaçlık gereci ile yaralara merhem olmaya çalıştık. Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya’da 70’er çadırlık tam donanımlı barınma alanları yaratıyoruz. Son tırlarımızla seyyar tuvaletleri de enkaz bölgelerine gönderdik. Buradaki yıkım ve acılar tarifsiz. Sarsıntının vurduğu kentlerde tespit edilen eksikler doğrultusunda yardımlarımız sürecek” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarını Tüm Hızıyla Sürdürüyor