a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Başkan Çalık Depremzedelerin Acılarına Ortak Oldu

Başkan Çalık Depremzedelerin Acılarına Ortak Oldu

Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık zelzelenin vurduğu Hatay’daki bölge halkının acılarını paylaşmaya devam ediyor. 

Ulaşım zorluğu yaşanan köylere giderek zelzele yardımlarını şahsen ulaştıran Lider Çalık, yakınlarını kaybeden ailelere de baş sıhhati diledi. Tüm gün alanda olan Çalık, Belen’de dünyaya gözlerini açan Ebrar Asel bebeği ve ailesini de ziyaret etti. Günün sonunda ise geceyi dışarıda geçiren vatandaşlara soba ve kömür ulaştırıldı.

Depremden en çok etkilenen vilayetlerden biri olan Hatay’a giden ve günlerdir bölgedeki çalışmaları yerinde koordine eden Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, vatandaşların acılarını paylaşmaya devam ediyor. Lider Çalık son olarak, Beylikdüzü Offroad Kamp ve Tabiat Sporları Kulübü ile birlikte ulaşımın güç olduğu köylere giderek yardımları şahsen teslim etti. Gün boyunca Belen, Samandağ ve İskenderun ilçelerinde vatandaşlarla bir ortaya gelen Çalık, Samandağ Tekkebaşı Mahallesi’nde gelinini ve torununu kaybeden Dağ ailesine taziye ziyaretinde bulunarak sabır ve baş sıhhati diledi. Burada çocuklardan gelen kitap talebini de geri çevirmeyen Çalık, “Onur, Zeynep, Gonca, Meryem… Bu çocuklar bizim geleceğimiz. İstedikleri tüm kitapları onlara ve oradaki tüm çocuklara ulaştıracağız. Onlar kâfi ki okusunlar; bu ülke için nefes ve umut olsunlar” sözlerini kullandı. 

Başkan Çalık tüm gün sahadaydı

Tüm gün gruplarla birlikte alanda olan Lider Çalık’ın bir öteki adresi Hatay Belen’de dünyaya gözlerini açan Ebrar Asel ve ailesi oldu. Şimdi 4 günlük olan minik bebeğe ve ailesine sağlıklı bir ömür dileyen Çalık, “Hayat sana daima gülsün; sıhhatle, memnunlukla yaşa Ebrar Asel” dedi. Günün sonunda ise İskenderun’da ki vatandaşların yanında olan Çalık, “Hatay İskenderun’da sokak sokak geziyor, geceyi çadırda geçiren ya da konutlarına giremeyip dışarıda oturan vatandaşlarımıza soba ve kömürlerimizi ulaştırıyoruz. Takımlarımız ilerleyen günlerde de yüzlerce soba ve kömürü gereksinim olan her noktaya ulaştırmaya devam edecek” sözlerini kullandı. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Büyükakın: Bu ekibin alnından öpüyorum