a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Başkan Böcek Vali Yazıcı, iş insanları ve turizmcilerle depremi görüştü

Başkan Böcek Vali Yazıcı, iş insanları ve turizmcilerle depremi görüştü

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, zelzele gündemiyle Antalya Valisi Ersin Yazıcı, iş insanları ve turizmcilerle bir ortaya geldi. “Önümüzde uzun bir süreç var diyen” Lider Böcek, “Sabırla, sakin bir formda hepimiz siyaset üstü davranarak tüm zorlukları aşacağız” dedi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek birinci olarak zelzele gündemiyle Antalya Valisi Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti. Bürokratların da yer aldığı toplantıda sarsıntı bölgesi ve Antalya’ya gelen depremzedelerle ilgili yapılacaklar görüşüldü, durum kıymetlendirilmesi yapıldı. Akabinde Lider Muhittin Böcek’in davetiyle iş insanları ve turizmciler zelzele gündemiyle Büyükşehir Belediyesi’nde bir ortaya geldi. Toplantıya Vilayet Uyum Heyeti, Eşgüdüm Şurası, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Antalya Ticaret Borsası, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, Antalya Endüstrici ve İş İnsanları Derneği, Konyaaltı Endüstrici ve İş İnsanları Derneği, Döşemealtı Endüstrici ve İş İnsanları Derneği, Yörük Endüstrici ve İş İnsanları Derneği, Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği, Akdeniz Teşebbüsçü İş Bayanları Derneği, Akdeniz İş İnsanları Birliği lider ve temsilcileri ile turizmciler katıldı. 

İKİ KENTTE 1400 KİŞİLİK ÇADIRKENT

İki defa sarsıntı bölgesine giden Lider Muhittin Böcek, 13.5 milyon insanı etkileyen zelzelenin bölgede yarattığı yıkımı ve yaşanan problemleri anlattı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin de sarsıntının birinci günüden itibaren çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Lider Böcek, şu bilgileri verdi: “401 uzman işçi, 175 araç bunun, 27 jeneratör, 21 iş makinesi ve 7 cenaze nakil aracı, 14 itfaiye ve 77 arama kurtarma çalışanı, 4 ambulans, 20 yataklı sıhhat takviye tırı hemşire ve tabip arkadaşlarım orada bulunuyor. 127 tır ve 95 istekli yardım aracıyla sarsıntı bölgesine kıyafet ve besin materyalleri de içeren insani yardım materyali taşındı. Hatay’da 800 kişilik çadırkent kurduk artık de Kahramanmaraş’ta 600 kişilik çadırkent kuruyoruz. 1 taşınabilir, iki sabit bir de hayırseverimizin mutfak gerecini kullandığımız, bizim aşçılarımızın yemek yaptığı 4 yerde aşevimiz var” dedi. 

Bakan Böcek, ASAT’ın da 52 aracıyla çalışma yaptığını ve Hatay’a kısmi olarak su salınmaya başladığını söyledi.
 
DEPREMZEDE SAYISI 101 BİNİ GEÇTİ

Resmi makamlar tarafından getirilenlerin yanı sıra akrabası ya da tanıdıklarının yanında kalmak üzere Antalya’ya gelen depremzede sayısının 101 bini geçtiğini açıklayan Lider Muhittin Böcek, şöyle konuştu: “Önümüzdeki süreç birkaç aylık bir süreç değil. Resmi makamlarında açıkladığı üzere en az 1-1.5 yıllık bir süreç bizi bekliyor. 19 ilçemizde bütün ATASEM’lerimiz aracılığıyla yardım toplama konusunda gerekli çalışmaları yapıyoruz. 8523 gönüllümüz oldu. 771 çalışanımız Cam Piramit dahil olmak üzere 75 bin 110 depremzede vatandaşımıza yardım yaptı. Bundan sonra yapmamız gereken ne varsa bir arada yapacağız. Sabırla, sakin bir biçimde hepimiz siyaset üstü davranarak zorlukları aşacağız. Sizler bugüne kadar Antalya’ya gerek istihdam konusunda gerek ekonomik olarak elinizden gelen takviyesi sağladınız. Biz bu yaraları da bir taraftan SİAD’lar bir taraftan odalar, borsalar, turizmcilerimiz, hayırsever ve yardımsever insanlarımızla daima bir arada saracağız. Siyaset üstü bir çalışma yapıyoruz, daima birlikte de yapmaya devam edeceğiz.” 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Zafer Partisi İzmir İl Başkanlığı, Başkanlık Yönetimini Belirlendi..