a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Başkan Aydın Konteyner ve Günlük Gıda İhtiyacına Dikkat Çekti

Başkan Aydın Konteyner ve Günlük Gıda İhtiyacına Dikkat Çekti

“Seferihisar Tek Yürek” daveti ile Seferihisar’da yardım toplanmasına öncülük eden AK Parti Seferihisar İlçe Lideri Ahmet Aydın, ziyaret ettiği afet bölgesiyle irtibat halinde olduğunu tabir ederek, Seferihisar’daki yardımseverlere acil muhtaçlıklar konusunda davette bulundu.

Seferihisar tek yürek” çağrısıyla toplanan yardımları sarsıntıdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelen Adıyaman Gölbaşı bölgesine ulaştırılmasında öncülük eden ve bölgede yardım çalışmalarına katılan AK Parti Seferihisar İlçe Lideri Ahmet Aydın, sarsıntı bölgesindeki konteyner ve günlük gereksinim listesine dikkat çekti.

Gölbaşı Afet Uyum Merkezi ile daima bağlantı halinde olduklarını belirten Lider Aydın yardımseverlere yardımda bulunurken zelzele bölgesinin gereksinimlerinin dikkate almaları noktasında davette bulundu.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde görevlendirilen Menderes Kaymakamı Cevat Çelik yaptığı görüşmede konteyner ve günlük gereksiniminin öne çıktığına dikkat çeken Lider Aydın: “Her gün tırlarca yardım zelzele bölgesine ulaşıyor. Yardımların içeriğine bağlı olarak günlük gereksinimler değişiyor. Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde görevlendirilen Menderes Kaymakamı Sayın Cevat Çelik ile yaptığımız bugünkü görüşmede konteyner ve halkımızın ‘ramazan kolisi’ diye bildiği besin paketlerine gereksinimin öncelik olduğunu lisana getirdi. Zelzele bölgesine nitelikli yardım her geçen gün daha değerli hale geliyor. Yardımseverlerden talebimiz, yardımlarda bulunurken o bölgenin muhtaçlıklarını dikkate almaları” dedi.

Konteyner ve günlük besin muhtaçlıkları dışında zelzele bölgesinin talep ettiği öncelikli yardım gereksinim listesini toplumsal medyasından paylaşan Lider Aydın listesinde şu bilgilere yer verdi: “Konteyner, besin kolisi, bebek ek besinleri, kahvaltılık besinler, konserveler, kadın-erkek-çocuk iç çamaşırı, bebek-hasta bezi, hijyen paketleri, ferdî bakım kitleri, elektrikli ve tüplü ısıtıcılar, mutfak tüpü, piknik tüpü, tek kullanımlık tabak, bardak, çatal, kaşık. ” dedi.

“Seferihisar tek yürek” çağrısıyla toplanan yardımların Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine ulaştırdıkları ve Gölbaşı’ndaki yardım çalışmalarına katıldıkları için Gölbaşı Afet Uyum Merkezi ile yakın mesai yaptıklarını ve yapmaya devam ettiklerini belirten Lider Aydın: “Gölbaşı ile her gün görüşüyoruz. Oradan aldığımız bilgiler ışığında Seferihisar’da partililerimiz başta olmak üzere tüm yardımseverlerimizi yönlendirmeye çalışıyoruz. Gölbaşı dışındaki bölgelerle görüşmelerimiz oluyor, Genel Merkezin, AFAD’ın ve Kızılay’ın duyurularını yakından takip ediyoruz. Zelzele bölgelerindeki günlük muhtaçlıkları çabucak hemen birebir. Bugün için konteyner ve günlük besin gereksinimi genel olarak zelzele bölgesinin ihtiyacı” dedi

SEFERBER OLDUK
Seferihisar’da yürütülen koordineli çalışmalara dikkat çeken ve gelişmeler hakkında bilgi veren Lider Aydın, “Türkiye’de olduğu üzere Seferihisar’da da büyük bir dayanışma sergilendi. Zelzeleye uyandığımız birinci günden itibaren Seferihisar’daki vatandaşlarımız adeta seferber oldular. Halkımız belirlenen yardım toplama noktalarına akın ederek şiddetli sürece katkı sağladılar. Toplanan yardımların tek tek tasniflenerek bölgeye ulaştırılmasında hemşehrilerimizin emeği hakikaten çok büyük. Seferihisarlı vatandaşlarımıza hassaslığı ve göstermiş olduğu özveriden ötürü teşekkür ediyorum. Bu kuvvetli süreci dayanışmamızı büyüterek devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türkiye – Letonya maçı Bursa’da oynanacak