a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Bankada Altın Hesabı Nasıl Açılır? Dikkat Dolandırılmayın!

Bankada Altın Hesabı Nasıl Açılır? Dikkat Dolandırılmayın!

Bankada altın hesabı nasıl açılır? Tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Bankada Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Döviz ve altındaki hareketlilik yatırım konusunda banka müşterilerini çeşitli alternatifler aramaya yöneltti. Bankaların sunduğu altın hesabı hizmeti yatırımcıların ilgisini çekti ve bu yönde yapılan yatırımlar arttı. Hemen hemen her bankada bu hizmeti edinmek mümkünken bankanın müşterisi olma zorunluluğu da bulunmuyor. Tercih edilen bankadan ister şubeden ister mobil telefon üzerinden bu hizmeti almak mümkün. Birkaç dakikalık bir işlemle açılan bu hesap birikimlerini güvende tutmak isteyenlerin ilk tercihi haline geldi.

Altin Hesabinin Kazanclari Nelerdir
Altin Hesabinin Kazanclari Nelerdir

Altın Hesabının Kazançları Nelerdir?

Altın piyasasındaki gözle görülür değişim bankada altın hesabının avantajları ile ilgili soruları akıllara getirdi. Bu hesabı açmanın birkaç avantajından bahsetmek mümkün. Hem altının gramı hem de ayarı kontrol edilerek hesap açılabileceği gibi  bir de bu miktar üzerinden faiz getirisi sunan bankalar, yastık altında altın tutmaya elveda dedirtiyor. Vadeli ve vadesiz hesap seçenekleri müşterilerin tercihine bırakılıyor.

  • Vadesiz olarak bulunan TL veya döviz hesaplarını istenilen her an altın hesabına çevirmek mümkün.
  • Hesap işletim ücreti ek olarak talep edilmez.
  • Çalınma riskine karşı en güvenilir yöntemdir.
  • Hesap açılım hizmetine bağlı olarak kasa masrafını da ortadan kaldıran bu hizmet, güvenle birikim yapma imkanını kolaylaştırıyor. 
Altin Hesabinda Risk Var midir
Altin Hesabinda Risk Var midir

Altın Hesabında Risk Var mıdır?

Gram hesabıyla vadesiz mevduatta açılan altın hesabı döviz işlemlerinde olduğu gibi alınıp satılabilir. Hatta bulunan başka altın hesaplarına havale olarak gönderim yapılabilir ve birikime katkı sağlayabilir. Bu açıdan bakıldığında pek de risk yaratan bir durum görünmüyor. Eski tarihli olmasının getirdiği fiyat farkından dolayı olan düşüş de, açılan altın hesabına yansıtılmıyor. 

Altin Hesabi Acarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir
Altin Hesabi Acarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Altın Hesabı Açarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bankacılık sektörü müşteri portföyünü genişletmek ve memnuniyeti artırmak için her geçen gün hizmetlerine bir yenisini ekliyor. Yatırım için önerilen altın hesabı da yenilenen hizmetler arasında yerini alıyor. Gram hesabıyla hesap açıldığında karlı bir yatırım yapmak mümkünken; vadeli açılan altın hesabında alış-satış arasında fark görmek ihtimal dahilinde olabiliyor.

Altin Hesabi Acarken Ucret Odenir mi
Altin Hesabi Acarken Ucret Odenir mi

Altın Hesabı Açarken Ücret Ödenir mı?

Mevduat türlerinden altın hesabı risksiz bir yatırım olmasıyla banka müşterilerinin ilgisini çekiyor. Bazı mevduat türlerinde devreye giren hesap işletim ücreti ise bu hesapta banka müşterilerinden istenmiyor. Bireysel olarak düzenlenen altın hesabı için talep edilen herhangi bir ücret yok.

Banka altın hesabı yorumları, Ziraat Bankası altın hesabı açma, Ziraat Bankası altın hesabı yorumları, Altın Hesabı Ne kadar kazandırır, En Karlı altın hesabı hangi bankada 2021, En Karlı altın hesabı hangi bankada 2022, Ziraat Bankası altın hesabı yorumlari 2019, Ziraat Bankası altın hesabı yorumlari 2022, Bankada altın hesabı açmak mantıklı mı, Altın hesabı, Bankada Altın Hesabı Nasıl Açılır,

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TL’ye dönüşüm hesaplarında Merkez Bankası’na faiz yetkisi