a
  • Haberyum
  • Magazin
  • Balıkesir’in yeni dinlence sahası İkizcetepeler’e de kesinlikle uğrayın

Balıkesir’in yeni dinlence sahası İkizcetepeler’e de kesinlikle uğrayın

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Yerdeki 48 olan piknik masası sayısını 120’ye çıkardıklarını belirten Başkan Yılmaz “Yeşil meydanlarda, tabiatını bozmadan doğal dokunuşlar yapma çabasıyla çalışıyoruz” dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; kent merkezine yakın, vatandaşların nefes alabileceği, yeşille, tabiatla iç içe vakit geçireceği ortamlarda yenileme çalışmalarına devam ediyor. Değirmen Boğazı Tabiat Parkı’nda yapılan çalışmaların akabinde kentin öbür ucundaki İkiztepeler Mesire ve Piknik Alanınında da çalışmalar başlatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri; Değirmen Boğazında olduğu üzere doğal dokusuna münasip bir formda tekrar düzenliyor.

Her detay düşünüldü

Ana giriş kapısından tuvaletlerin mekan aldığı göbeğe kadar yolda vatandaşların daha rahat ulaşım sağlayabilmesi için düzenlemeler yapan Büyükşehir Belediyesi, yerdeki 48 olan piknik masası sayısını 120’ye çıkararak daha çok insanın faydalanması sağlayacak. Eski piknik masalarının zımpara ve boya süreçlerini sürdüren ekipler, kırık olan barbeküleri de onardı. Kadın ve erkek tuvaletleri tadilattan geçirildiği İkizcetepeler’e gelen vatandaşların ibadetlerini de rahat bir formda yapabilmeleri için meydana mescit yapılıyor.

Çalışmalar kapsamında mevcut kum tabanlı çocuk oyun kümesinin yeri kauçuk parkeye dönüştüren ekipler, çocuklara daha sağlıklı bir oyun meydanı oluşturdu. Ağaçların bakımını yapıp yabancı otları da temizleyen ekipler ayrıca vatandaşların kaybolmasının önüne geçmek için konum belirten yan tabelaları yerleştirdi. Piknik sahası etrafındaki deforme olmuş tel örgülerin yenilenmesi ve aydınlatma çalışmaları gerçekleştirilmesiyle kesim daha inançlı hale getirildi. Başkaca mesire yerinde bakım ve onarım süreçleri rutin hale getirilecek.

Vatandaşlar kaliteli ve konforlu zaman geçirebilecekler

Balıkesirlilerin aileleriyle birlikte kaliteli ve konforlu bir formda piknik yapıp vakit geçirebilecekleri meydanları koruyarak potansiyeli olan ortamlarda bu kapsamda çalışmalar yürüteceklerini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Şehrin bir ucundaki Değirmen Boğazı Tabiat Parkı’ndaki düzenleme çalışmalarının akabinde sair ucundaki İkizcetepeler Mesire ve Piknik Ortamında güzelleştirme çalışmalarımızı başlattık. Yeşil yerlerde tabiatını bozmadan, doğal dokunuşlar yapma çabasıyla çalışıyoruz. Buradaki güzelleştirme çalışmalarımızda sona yaklaştık. Bölgeyi vatandaşlarımızın kaliteli, konforlu ve inançlı zaman geçirecekleri bir konum haline getiriyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Günpınar Şelalesi misafirlerini ağırlamaya başladı