a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Balçova’da depremzedelerin yaraları sarılıyor

Balçova’da depremzedelerin yaraları sarılıyor

Kahramanmaraş merkezli 11 ili enkaza çeviren sarsıntıda ömür çabası devam ederken diğer vilayetlere giden depremzedelerde hayatlarını sürdürme gayreti veriyor. 600 depremzedenin geldiği Balçova’da da Balçova Belediyesi gelen her depremzedeye kucak açarak yaralarını sarmaya yardımcı oluyor.

Türkiye’nin kalbi zelzelede enkaza dönen 11 kentten gelen sevinçli haberlere kilitlenmişken, sarsıntı bölgesinde meskenleri yıkıldığı için öbür kentlerdeki yakınlarının yanına giden depremzedelerde farklı zorluklarla uğraş ediyor. Bu zarurî göçün yaşandığı Balçova’da da Belediye Lideri Fatma Çalkaya, ilçeye gelen depremzedeler için belediyenin tüm imkanlarını seferber etti. Sarsıntının yaşandığı vilayetlerden gelen ve Balçova’daki yakınlarının yanında yaşamaya başlayan 600 depremzede için Balçova Belediyesi’nin besin ve gereç takviyesi devam ediyor. Balçova Belediyesi bunun yanında İnciraltı Öğrenci Yurtları’nda ve otellerde kalan depremzedelerin de acil muhtaçlıkları karşılıyor.

İlçeye gelen depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Balçova belediye Lideri Fatma Çalkaya “Ülke olarak büyük acılar yaşıyoruz. Fakat bir yandan da devam eden bir hayat ve güç durumda olan vatandaşlarımız var. Zelzelenin birinci haftasında bölgeye 15 TIR materyal ve 12 barınma maksatlı kapalı konteyner göndermiştik.  Artık de ilçemize gelerek yakınlarının yanında ikamet eden yahut otellerde kalan tüm depremzede vatandaşlarımıza birebir gün ulaşıyoruz. Başta besin, sıhhat ve giysi muhtaçlıkları olmak üzere tüm gereksinimlerini karşılıyoruz. Çocuklarımız burada okula gideceği için okul gereksinimlerini karşılıyoruz. Bunun yanında bir psikolog işçimiz depremzede vatandaşlarımızı ziyaret ederek tek tek görüşme yapıyor. Önümüzdeki hafta depremzede çocuklarımız için etkinlikler düzenleyeceğiz. Maksadımız yaraların bir an evvel sarılması” dedi

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Depremin 12. Gününde Çiğli’de Dayanışma Sürüyor