fbpx
a

Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabul edilen yasayla birlikte sağlık çalışanlarına açılan ve yaygın şekilde haksızlıklara neden

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabul edilen yasayla birlikte sağlık çalışanlarına açılan ve yaygın şekilde haksızlıklara neden olan Malpraktis davalarında, tazminatı devletin üstleneceğini duyurdu.

Kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini de içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.

Teklifle birlikte Malpraktis davalarında, kasıt olmadığı sürece tazminatı devlet üstlenecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kararla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu.

Malpraktis davalarında tazminatı devlet üstlenecek

Bakan Koca, kabul edilen yasayla birlikte sağlık çalışanlarına açılan ve yaygın şekilde haksızlıklara neden olan Malpraktis davalarında, tazminatı devletin üstleneceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve milletvekillerine teşekkürlerini ileten Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

“MECLİS’TEN GEÇTİ! Sağlık çalışanlarına açılan ve yaygın şekilde haksızlıklara neden olan MALPRAKTİS davalarında, kasıt olmadığı sürece tazminatı devletin üstlenmesini sağlayan kanun maddesi Meclis’te kabul edildi. Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun.

Sn. Cumhurbaşkanımızın 14 Marttaki iradeleriyle başlayan; sağlık çalışanlarını şiddetten, Malpraktis davalarında yaşanan haksızlıklardan yeni kanuni düzenlemelerle korumayı amaçlayan süreç, Meclis’te tecelli eden Milli İradede karşılığını bulmuştur. Kendilerine teşekkür ediyorum

DEVAM EDEN MALPRAKTİS DAVALARI? Devam eden Malpraktis davaları, yeni kanuni düzenleme kapsamında ele alınacak. Bu davalarda da, sağlık çalışanına ait bir kasıt olmadığı sürece tazminatı devlet üstlenecek.”

KAYNAK ENSONHABER

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Prof. Dr. İlber Ortaylı: Sözlerim cımbızla çekildi