a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Ayni Yardım Merkezi’nden deprem bölgesine 329 tır

Ayni Yardım Merkezi’nden deprem bölgesine 329 tır

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve AFAD uyumunda toplanan yardım gereçleri tırlarla afet bölgesine gönderiliyor

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve AFAD uyumunda başlatılan tıpkı yardım seferberliği ağır bir biçimde sürüyor. Vatandaşlar, STK’lar ve başka kuruluşlar tarafından getirilen yardımlar, eski Carrefour binasından tırlara yüklenerek afet bölgesine gönderiliyor. Birebir Yardım Merkezi’nde vatandaşların getirdikleri yardımlardan oluşan toplamda 329 adet TIR sarsıntı bölgesine yola çıktı.    

 

YARDIM MATERYALLERİ AYRIŞTIRILIYOR

Deprem bölgesine gidecek olan ve Kocaeli genelinden gelen battaniye, ısıtıcı, soba, besin, giysi ve hijyen unsurları, eski Carrefour Alışveriş Merkezi’nde kurulan Tıpkı Yardım Kabul Merkezi’nde toplanıyor. Birebir Yardım Kabul Merkezine gelen yardım gereçleri, eser çeşidine nazaran ayrıştırılıp paketlenerek tırlara yüklenip, sarsıntı bölgesine gönderiliyor. Eserlerin ayrıştırılması, paketlenmesi ve tırlara yüklenmesinde, Büyükşehir çalışanları, gönüllüler ve öteki vatandaşlar canla başla sabahlara kadar çalışıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Giyim bankası depremzedelerin hizmetinde