a

Ayıp olmuyor mu beyler?

Direk polisin müdahale edebileceği durumda Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, sırf insanlar zarar görmesin diye olaylar çıkar çıkmaz sahaya indi.Öncelikle Yenişehir taraftarını sakinleştirmeyi başaran Davut başkan, taraftarlarına sadece takımlarını desteklemeye davet etti.

Arkadaş ne sevmeyi biliyoruz ne de dövmeyi. Bu her alanda böyle ancak sporda gerçekten bazen sinir bozucu oluyor.

Bir zamanlar Bakırköyspor vardı bugün ismi Süper Lig olan ligimizde. O dönemler TRT yayınlardı açık kanaldan maçları. Hiç unutmam insanlar eşlerini çocuklarını bebeklerini alır Bakıköyspor maçına gelirlerdi. Balonlar, davullar tam bir şenlik havasında pazar günlerini stadyum ve çevresinde geçirirdi aileler. Zaten spor ve futbol bunun için var öyle değil mi?

Ama yıllar geçtikte bu işten oldukça uzaklaştı özellikle futbol. Bırakın üst ligleri alt liglerde ne rezilliklerle karşılaşıyoruz. Bir örneğini anlatacağım şimdi size. Öncelikle şunu söyleyeyim.

İl ve ilçe futbol kulüpleri gerçekten kamu yöneticileri ve seçilmişlerin sırtında bir yük. Kulübe para lazım belediye başkanına, kaymakama, valiye koşarlar. Takım sıkıntıda bürokratlara koşarlar. Toplum baskısı nedeniyle mecburen bu yöneticiler de bu işlere bakmak, sıkıntıyı çözmek durumunda kalır.

Haftasonu Bölgesel Amatör Lig 6. Bölge 1. Grup’ta Yenişehir Belediyespor ile İnegöl Kafkasspor karşı karşıya geldi Yenişehir Stadyumu’nda. Bursa’nın iki komşu ilçesinin iki kulübü! Kol kola verip futbolun güzelliklerini yaşamak gerekirken, utanç veren görüntüler oluştu.

Dahası tüm bu rezillikler yaşanmasın, sıkıntı olmasın diye kendini ortaya atan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’a yönelik karalama kampanyasına start verdi Kafkasspor iyi mi?

Kafkasspor taraftarları bir gece önceden Yenişehir’e gelip, Stadyumun her tarafını yolları caddeleri sprey boyalarla boyayıp, utanç verici yazılar yazdığında zaten mevzunun sıkıntılı olacağı anlaşılıyordu. Maç başlayınca da taraftarlar arasında gerilim yaşanmaya başlandı.

Direk polisin müdahale edebileceği durumda Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, sırf insanlar zarar görmesin diye olaylar çıkar çıkmaz sahaya indi. Öncelikle Yenişehir taraftarını sakinleştirmeyi başaran Davut başkan, taraftarlarına sadece takımlarını desteklemeye davet etti.

Tam da sorumlu bir kamu görevlisinin yapması gerekeni yaptı anlayacağınız. Peki ne oldu?

Maç başlar başlamaz provake olmuş Kafkasspor taraftarı stada ve çevreye zarar vermeye kalkınca, Yenişehir taraftarı da otomatik provake oldu. Gerek var mı milletin malına zarar vermeye? Kimsiniz arkadaş siz? Efendi efendi maçını izle, boğazın parçalanıncaya kadar bağır, destek ver takımına. Zarar verdiğin yerler kimin? Yine senin cebinden çıkan paralarla yapılan kamu malı. Hakkın var mı bunları yapmaya?

Tabi sahaya çakmaktan tutun su şişesine kadar ne var ne yok yağmaya başladı.  

İki tarafın taraftarları provake olunca başka bir sonuç beklemek mümkün mü?

Neyse ki Yenişehir’in sorumluluğunu bilen, insanların saygı duyduğu bir belediye başkanı var. Davut Aydın’ın yaptığı konuşmanın ardından taraftar sakinleşti. 15 dakika ara verilen maç da olduğu yerden devam edilerek tamamlandı.

Ama bununla da kalmadı. Kafkasspor taraftarı ve ne yazık ki yöneticileri, giderken de stadyuma, soyunma odalarına büyük zarar vererek ilçeden ayrıldı. Ne kazandınız? Neyi başardınız Allah aşkına?

Dün baktık Kafkasspor kulüp başkanı Sabahattin Ordu, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ı hedef alan açıklamalar yapmış. Sabahattin bey, taraftarınıza sahip çıkmak Davut Aydın’ın görevi değil ki? Siz taraftarınıza sahip çıkacaksınız.

Milletin malına zarar vermemeyi, küfür ve tehditleri duvarlara asfaltlara yazmamalarını siz sağlayacaksınız! Daha yüksek bağırarak haklı çıkamazsınız ki!

Tribüne oynayarak bir yere varmanız mümkün mü sizce? Çıkıp Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’dan özür dilemek yerine, yapılanlar nedeniyle mahcubiyet duymak yerine bir başka ilçenin belediye başkanını hedef almak ne ayıp!

Bak yaptığın açıklamada herkes suçlu bir tek sen sütten çıkmış ak kaşıksın. Olmaz. Emniyet Müdürü sahada emniyeti sağladı diye nasıl suçlu olur? Görüntüleri izledim anlattıklarınız ne yazık ki doğru değil. Gelin yol yakınken bu yanlıştan vazgeçin. Alın çiçeğinizi gidin Davut Başkandan helallik alın. İşte o zaman hak ettiğiniz değeri bulursunuz.

Sabahattin kardeşim, “Biz Yenişehir’ide çok iyi biliyoruz, Sanki Yenişehir’de hiç küfür edilmiyormuş gibi ortam oluşturan fakat futbolcularımıza düşman gibi davranılmasına, aslanlarımız gerekli cevabı sahada vermişlerdir. Nerdeyse maçın tamamında futbol olarak rakibini ezmiş ve haklı olarak 2-1 galibiyet almıştır. Buradan ayrıca taraftar grubumuz Kamikaze’ye teşekkür etmek istiyorum. Her türlü zorlu şartlarda takımımızın yanında olmuş, korkusuzca Yenişehir stadının duvarlarına çıkarak takımımızı desteklemiştir.” bu sözler söz mü şimdi.

Ne yazık ki ağır tahrik! Yapmayın bunları. 

Yazık olur sonra hepimiz üzülürüz. 

1 saha
1 saha
2 saha

2 saha
4 pankart
4 pankart

3 açiklama
3 açiklam

NOT: Bize ulaşan Kafkassporlular’ın olayların böyle gelişmediğini maç öncesi Yenişehir Spor açıklaması paylaşımı ve pankartlarının indirilmesi nedeniyle gerginlik yaşandığını, olayların bu nedenle çıktığını öne sürdüler. Her iki takımın başkanının bir araya gelerek ortak bir açıklama ile konuyu kapatmaları en şık hareket olacak…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kış Çayının Mucizevi 10 Faydası