a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Avcılar Belediyesi’nden Deprem Bölgesine Yardım Köprüsü

Avcılar Belediyesi’nden Deprem Bölgesine Yardım Köprüsü

Türkiye’yi yasa boğan zelzele sonrasında tüm imkanlarını seferber eden Avcılar Belediyesi dayanışmayı her geçen gün daha da büyütüyor. Birinci günden itibaren çok sayıda iş makinesi ve grup yollayan belediye grupları Hatay’da kapsamlı bir lojistik merkezi kurdu. Avcılar Belediyesi Lojistik Merkezi’nde toplanan yardımlar depremzedelere ulaştırılıyor.

Avcılar Belediyesi Hatay’a Lojistik Merkezi Kurdu

 

Kahramanmaraş merkezli iki büyük sarsıntının akabinde tüm Türkiye seferber oldu. “Dayanışma Ruhuyla Avcılar Yanınızda!” diyen Avcılar Belediyesi sarsıntının çabucak akabinde çalışmalarına başladı. Avcılar Belediyesi Sivili Savunma Ünitesi çabuk olarak zelzele bölgesine hareket etti. Avcılar Belediyesi takımları tarafından hazırlanan yardım tırları, belediyenin arama kurtarma takımı, ikram aracı, engelli taşıma aracı ve 35 kişilik otobüs afet bölgesine yanlışsız yola koyuldu. Lider Turan Hançerli öncülüğünde hızlı olarak bölgeye hareket eden yardımlar zelzele bölgesi Hatay’da kurulan Avcılar Belediyesi Lojistik Merkezi’nde bir ortaya geldi. Lojistik merkezinde; gereksinimler ve öncelikler belirlendi, planlar yapıldı. Avcılar’dan afet bölgesine hareket eden yardım tırları, enkaz çalışmaları için giden iş makineleri, kamyonlar, vinçler ve bölgedeki sokak hayvanlarına tedavi ve beslenme dayanağı sağlayacak veterinerlik takımı çalışmalarına başladı.

Dayanışma Ruhuyla Avcılar Yanınızda!”

Depremin birinci gününden beri afetten etkilenen bölgelerdeki arama kurtarma çalışmalarına katılan Avcılar Belediyesi grupları, bir yandan da Avcılar halkıyla birlikte başlattığı yardım çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen yardım materyalleriyle birlikte belediye imkanlarıyla hazırlanan yardım materyalleri Hatay’daki lojistik merkezinde planlanan bölgelere sevk ediliyor. Bilhassa ulaşımın sıkıntı olduğu ve dayanağın gitmediği bölgelere öncelik veren gruplara istekli karavancılar da takviye veriyor.

Deprem Bölgesinde Kazanlar Kaynıyor

Arama kurtarma ve enkaz çalışmaları sürerken bir yandan da afet zedeler için kazanlar kaynamaya başladı. Avcılar Belediyesi grupları ve Avrasya Gastronomi Aşçılar Federasyonu işbirliğiyle bölgeye aşevleri kuruldu. 5 noktada kaynayan kazanlardan bölge halkı için günde 3 öğün sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.

Avcılar Belediyesi takımları zelzele bölgesindeki yaraları sararken Avcılarlı komşularını da unutmadı. Avcılar’da yaşayan ve sarsıntı bölgesinde yakınları olan hemşehrilerini arayan belediye, lider Turan Hançerli’nin geçmiş olsun iletisini ileterek muhtaçlıklarını soruyor.

Turan Hançerli Afet Bölgesi’nde

Tüm Türkiye’yi seferber eden zelzelenin gerçekleştiği birinci andan itibaren alanda çalışmalara başlayan Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli, zelzelenin merkez üstlerinden Kahramanmaraş Elbistan’da sarsıntıdan etkilenen vatandaşların acısını paylaştı. Kahramanmaraş’ın akabinde devam eden çalışmaları yerinde koordine etmek için Hatay’a giden Hançerli; “ Yaşadığımız zelzeleler Kahramanmaraş, Adıyaman ve Gaziantep üzere Hatay’ı da yerle bir etti. Gördüğümüz görüntüler canımızı yakıyor. Yaraları daima birlikte sarabilmek için Hatay Merkez’de bulunan Lojistik Merkezimizde ve alanda çalışmalarımızı dört koldan sürdürüyoruz. Bütün gruplarımız alanda hizmet veriyor. Ulaşılması güç noktalara yardımları el birliği ile götürüyoruz. Bu güç günleri dayanışmanın gücüyle aşacağız.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çocuğunuza Deprem Gerçeğini Ona Sarılarak Anlatın